Перший взяв на себе удар: рік тому під час битви за Київ загинув легендарний український пілот

Автор: Вікторія Мілюта
22:58 26.02.2023

25 лютого виповнився рік з дня загибелі пілота винищувача СУ-27 полковника Олександра Оксанченко, його не стало під час битви за Київ.

Перший взяв на себе удар: рік тому під час битви за Київ загинув легендарний український пілот
Світлодіодне освітлення

Донька Олександра Ганна до річниці трагедії розповіла про батька в інтерв’ю 831 бригаді тактичної авіації.

Оксанченка знають як пілота-аса, який брав участь та перемагав у міжнародних авіашоу. У 2018 році він пішов у відставку, але з початком війни повернувся до служби. На другий день наступу на Київ він загинув у повітряному бою, відволікаючи на себе авіацію ворога.

«Він одним із перших наших героїв взяв на себе удар. Він би не покинув, не дав літати молодшим своїм учням. Він не зміг би, бо це людина не тієї душі, щоб підставити, відсидітись. Він пішов на пенсію, був цивільною людиною, але не дивлячись ні на що 24 лютого за наказом повернувся до військової частини», – поділилася Ганна.

Читайте також: На Доннечині в свій день народження загинув воїн ЗСУ з Київщини

За її словами, Олександр був доброю, щирою та скромною людиною. Він був воїном, люблячим чоловіком та опорою для дружини й дітей, в той же час встигав займатися буденними справами та допомагати своїм учням.

«Після загибелі тата я не бачила стільки чоловічих сліз. Сліз татових друзів, які не могли просто говорити й іноді зі мною поруч стояти. Вони від’їжджали, просто сідали в машину, закривали дверцята й плакали», – розповіла донька авіатора.

Олександр Оксанченко був першим військовим льотчиком, який опанував всі фігури вищого пілотажу. Указом президента йому було присвоєно звання Герой України з орденом «Золота Зірка».

Великий Київ у Google News

підписатися