Перший подих зими, підключення тепла, загострення будівельного конфлікту на Микільській Слобідці – найбільш резонансні новини понеділка

Автор: Галина Ворона
21:33 25.10

Серед найрезонансніших подій понеділка – дві пов’язані із погодою: сьогодні у столиці офіційно завершився безморозний період, і більше половини будинків Києва зустрічають холоди з теплими батареями. Третя подія, яка схвилювала читачів “Великого Києва”, стосується наболілої теми незаконного будівництва – мова йде про загострення конфлікту довкола території на Микільській Слобідці, на яку незаконно зазіхає забудовник.

Перший подих зими, підключення тепла, загострення будівельного конфлікту на Микільській Слобідці – найбільш резонансні новини понеділка

Зима нагадала про себе: у Києві завершився безморозний період

25 жовтня у Києві вперше цієї осені температура повітря знизилась до -0,5ºС, що свідчить про закінчення безморозного періоду, який тривав з 13 березня – загалом 219 днів.

За спостереженням кліматологів Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського, середня багаторічна дата першого заморозку у повітрі – 21 жовтня, а тривалість безморозного періоду дорівнює 197 днів.

Найкоротші безморозні періоди у столиці були у 1902 та 1945 роках – лише 144 дні, а найдовші – 223 дні у 2008 та 2013 роках.

За словами кліматологів, хоча зима вже нагадала про себе, її офіційний початок відбудеться, коли середньодобова температура повітря стійко перейде через 0°С у бік зниження. Середня дата такого переходу у Києві припадає на 29 листопада.

Цифра дня. Скільки будинків у Києві вже підключили до тепла

Станом на 25 жовтня опалення включили у 5,2 тисячі житлових будинків у столиці, які обслуговуються комунальними підприємствами, що становить 65%.

Також тепло подали в майже 400 будинків ОСББ, ЖБК, інвестиційні та відомчі, а це близько 20%.

Будівельний конфлікт на Микільській Слобідці: поліція запустила техніку на будмайданчик, Кличко вимагає пояснень 

На Микільській Слобідці чергове загострення будівельного конфлікту. Сьогодні поліція відтіснила працівників “Муніципальної охорони” та активістів,  аби створити коридор для проїзду будівельної техніки на майданчик будівництва, проти якого виступає громада.

Через дії правоохоронців на Микільській Слобідці мер Києва Віталій Кличко звернувся до керівництва поліції Києва.

Звертаюся до керівництва поліції столиці публічно пояснити такі дії правоохоронців та надати їм правову оцінку. Чому поліція відтісняла “Муніципальну охорону”, спричинила сутички з активістами і розблокувала проїзд на будмайданчик, фактично відстоюючи інтереси забудовника? Вже простежується системність у таких діях. Бо, практично, так все виглядало і на вулиці Обсерваторній, 6 – коли забудовник зносив садибу Барбана”, – наголосив Віталій Кличко.

Він закликав правоохоронців припинити зухвалі дії забудовника щодо громади столиці, притягнути до відповідальності винних в провокуванні ескалації та в бездіяльності щодо захисту громадян, також зупинити будівельні роботи на Микільській Слобідці.

Місто не надавало дозвільних документів на це будівництво, а громада виступає категорично проти нього. Забудовник же нехтує інтересами міста та громади і повинен теж повинен нести за це відповідальність!” – наголосив мер.

Натомість у поліції заявили, що працівники поліції “припинили конфлікт” між громадянами та забудовниками, який виник через будівництво.

Нагадаємо, “Великий Київ” увійшов у топ-3 найбільш популярних новинних сайтів столиці.

Великий Київ у Google News

підписатися