Як повідомляє кореспондент “Великого Києва”, учасники ходи зібралися об 11:00 біля Лядських воріт. Тут за часів Революції Гідності розміщувався блокпост 3-ї барикади, де чергував один із перших загиблих Сергій Нігоян.
Потім пройшлися містом Пам’ятною ходою за маршрутом: вулиця Хрещатик у бік Європейської площі → вулиця Михайла Грушевського до стадіону “Динамо” → Меморіал пам’яті загиблим киянам-учасникам АТО/ООС → Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого.
Біля пам’ятного знака на честь Сергія Нігояна край Європейської площі відбулося богослужіння за полеглими. Родичі, друзі й інші громадяни пом’янули загиблих у січні 2014 року Сергія Нігояна, Михайла Жизневського, Юрія Вербицького, Романа Сеника, Олександра Бадеру та Богдана Калиняка.
Нагадаємо, зранку 22 січня 2014 року зазнав смертельного поранення у голову 21-річний Сергій Нігоян із Дніпропетровщини. Згодом смертельне вогнепальне поранення в серце дістав 25-річний білорус Михайло Жизневський. Обидва були активістами Майдану і брали участь у протестах фактично від самого їх початку.
Поранений цього дня 45-річний львів’янин Роман Сеник помер за кілька днів у лікарні. Також 22 січня у лісі під Києвом було виявлено тіло львів’янина Юрія Вербицького зі слідами тортур – активіста Майдану викрали невідомі просто з лікарні напередодні. Через кілька днів від численних травм, яких зазнав 22 січня, помер ще один учасник Майдану – киянин Олександр Бадера.
Третя сотня Самооборони Майдану, до якої належав Сергій Нігоян, започаткувала у 2015 році ходу у пам’ять про загиблих.
До слова, ДБР встановило, хто став першою жертвою Революції Гідності. Згідно з останніми даними, першим убитим під час подій Революції Гідності був активіст Юрій Вербицький, а не Сергій Нігоян, як вважалося раніше.
Як повідомлялося, сьогодні 22 січня, в столиці відбулася щорічна акція «Живий ланцюг Соборності» на честь історичного об’єднання сходу і заходу України в 1919 році в єдину соборну державу (ФОТО).