Перша літня повня буде особливою – коли її можна спостерігати

Автор: Галина Ворона
17:59 21.06

Кияни і мешканці області сьогодні зможуть побачити в небі першу літню повню – Полуничний місяць. Він здаватиметься більшим, ніж зазвичай, і може мати рожевий відтінок. Це дивовижне астрономічне явище спостерігається через день після літнього сонцестояння.

Перша літня повня буде особливою – коли її можна спостерігати
Світлодіодне освітлення

У 2024 році полуничний місяць можна буде спостерігати 21 червня. Він досягне фази повного 22 червня о 04:08 за київським часом. Проте спостерігати за цим астрологічним явищем можна буде до вечора неділі.

Як пояснюють фахівці, у червні Сонце знаходиться на найвищому рівні в році в північній півкулі. Його положення опівдні в день сонцестояння 20 червня цього року є найвищим. А повний місяць, що спостерігається наступного дня, є найнижчим у році.

Відтак, нинішня повня — найбільш віддалений від Сонця повний місяць в році. Оскільки місяць знаходиться навпроти Сонця відносно Землі та відображає положення Сонця на небі, він має надзвичайно яскравий відтінок. Іноді місяць може набувати легкий червонуватий відтінок, але зазвичай назва у такому випадку більш символічна.

Це буде найнижчий повний Місяць у році (досягає лише 21,9 градуса над південним горизонтом…). Приблизно в цей час Місяць виглядатиме повним приблизно три дні, з вечора четверга до ранку неділі”, — пояснюють в NASA.

Подейкують, що колись індіанці Північної Америки пов’язували подію зі збором полуниці. Також полуничний місяць відомий як медовий (у цей час зазвичай з вуликів збирали мед для медовухи), рожевий (час цвітіння троянд) і гарячий (за асоціацією із спекотною літньою погодою).

За словами астрологів, полунична повня символізує кохання, процвітання, приносить людям успіх, допомагає вирішувати важливі ситуації та реалізовувати плани.

Читайте також: Літо в Україні обіцяє бути ще більш спекотним – прогноз Укргідрометцентру

Нагадаємо, вчора, у День літнього сонцестояння, розпочалось астрономічне літо.

Великий Київ у Google News

підписатися