Перша доповідь “нагору” та спроба змови. СБУ показала секретні документи по ЧАЕС

Автор: Тетяна Сененко
14:57 26.04

Служба безпеки України опублікувала секретні документи Комітету державної безпеки, що стосуються катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції.

Перша доповідь “нагору” та спроба змови. СБУ показала секретні документи по ЧАЕС

Про це повідомляє СБУ. Зокрема, служба поділилась посиланням, де розмістили 35 архівних документів.

У матеріалах є перша доповідь «нагороду» директора ЧАЕС Віктора Брюханова від 26 квітня 1986-го року — на цьому документі стоїть позначка «секретно».

Зокрема, Брюханов писав, що ситуація в місті Прип’яті та районах поряд нормальна, а рівень радіації контрольований.

Ще опублікували документи про переговори операторів станції у момент аварії, а також про евакуацію майже 45 тисяч жителів Прип’яті та прилеглих районів.

Архівні справи свідчать про те, що аварії на ЧАЕС траплялися і до 26 квітня 1986 року. У 1982 році на першому енергоблоці відбувся значний викид радіоактивних речовин, але доповідь КДБ про це закінчується звичним «здійснено заходи для недопущення панічних та провокаційних чуток». Крім того, про аварійні ситуації повідомляли у 1983 та 1984 роках. 

У СБУ додають, що радянська влада шукала «теорії змови» для пояснення аварії. Уже 27 квітня правоохоронці склали перелік «неблагонадійних» жителів Прип’яті, іноземних делегацій, які відвідували ЧАЕС, а також «сектантів, представників німецької національності та тих, хто листується з іноземцями».

До слова, відвідувачі Лісового кладовища помітили пошкодження на пам’ятнику колишньому заступнику головного інженера з експлуатації Чорнобильської АЕС Анатолію Дятлову, якого за офіційною (дедалі частіше оскаржуваною) версією було визнано одним з винних у аварії на ЧАЕС. Ймовірно, йдеться про наругу вандалів.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...