Перевірка атракціонів «Колесо огляду» на безпеку: де не страшно сідати в кабінку та дивитись на осінній Київ з висоти птаха

Автор: Оксана Тупальська
12:49 18.11.2023

Чи безпечно кататися на атракціонах «Колесо огляду», розташованих у місті, кореспондент «Великого Києва» на прохання читачів запитав у КМДА. У мерії повідомили, що не на всіх можна кататися через відсутність умов безпеки. Відтак, де ревізія не погодила, кататися кияни та гості столиці не будуть.

Перевірка атракціонів «Колесо огляду» на безпеку: де не страшно сідати в кабінку та дивитись на осінній Київ з висоти птаха
Світлодіодне освітлення

Трохи більше місяця тому було проведено перевірку на безпеку «Колеса огляду», розташованого на Контрактовій площі. Заступник голови Подільської РДА Микола Дубовик надав документи, які свідчать про роботу ревізії. Востаннє техогляд відбувався у жовтні 2023 року.

Зазначається, що організатори атракціону мають укладений договір добровільного страхування відвідувачів, а також самого «Колеса огляду».

Також відзвітувала адміністрація парку культури та відпочинку “Партизанська слава”

 «Атракціонна техніка, яка знаходиться на балансі парку, на початку весняно-літнього сезону проходить експертне обстеження та технічний огляд спеціалізованою організацією, яка має на це відповідний дозвіл”, – сказав Поліщук.

Жителі району розповідали, що не до всіх кабінок в теплу пору впускали людей, бо, вочевидь, зношені. Проте в.о. директора парку “Партизанська слава” Олег Поліщук каже, що користуються меншою кількістю – бо поки не було такої кількості гостей, щоб задіювати усі.  

“Атракціон “Колесо огляду” нараховує двадцять кабінок, з яких десять оснащено захисними парасолями, в які проходить посадка відвідувачів. Десяти  парасоль вистачає для роботи “Колеса огляду” через незначну кількість відвідувачів для рівномірного завантаження».

У парку «Партизанська слава» зазначили, що їхній атракціон уже не працює – його закрили до весни – тому хто не встиг покататися, доведеться чекати потепління.

Також департаменту культури КМДА Сергій Анжияк повідомив, що пройшли експертне обстеження та техогляд атракціони, розташовані на території Київського зоопарку (перевіряли в травні 2023 року) та Голосіївського парку. Ці об’єкти визнали безпечними та дозволили приймати відвідувачів. 

А от у Парку Перемога “Колесо огляду” більше не запрацює. Досі воно було найстарішим у Києві. Його побудували у 1978 році. У 2022 році за результатами обстеження його визнали непридатним для подальшої експлуатації та списали з балансу парку після 44 років служби. 

“Проведення робіт з демонтажу вказаного атракціону заплановано на 2024 рік”, – повідомив Сергій Анжияк.

Таким чином, у місті є 4 атракціони “Колесо огляду”, які безпечні для відвідувачів та мають кожен свою родзинку та власну історію.

Тепер найстарішим є атракціон у парку Партизанської слави, побудований у 1982 році, коли святкували вигадану подію 1500-річчя заснування Києва (раніше “ВК” розповідав, що вік столиці та свято видумали штучно, а на території, яку нині займає сучасний Київ, була велика кількість малих поселень від доби палеоліту до 18-го століття. Проте, як бачимо, історичні спогади про бенкет збереглися досі). 

Раніше “ВК” розповідав про 5 атракціонів “Колесо огляду” в Києві, на яких варто встигнути покататися до морозів, а також про ті, які були в місті у минулому столітті та побачити які тепер можна тільки на світлинах істориків. 

Великий Київ у Google News

підписатися