При цьому він пояснив, що підтримує перехід на зимовий час і подальшу відмову від переведення стрілок на літній.
“Наш біоритм, український режим циркадних ритмів – це зимовий час. Це переведення годинників може погіршити стан старих хронічних запущених захворювань, в першу чергу – психоневрологія”, – попередив лікар.
В Україні почали переводити годинник у квітні 1981 року. А в роки незалежності Кабінет міністрів розписав всю процедуру у своїй травневій постанові №509 двадцятип’ятирічної давності.
Перехід на зимовий час проводиться в останню неділю жовтня. Стрілки годинника на годину назад в нинішньому році перевели сьогодні, 31 жовтня, о 4:00.
Цього разу зимовий час в Україні може стати постійним, але все залежить від депутатів. Верховна Рада у березні поточного року відправила на доопрацювання в комітет законопроєкт №4201 «Про обчислення часу в Україні», який пропонує скасувати сезонні переведення годинників і, таким чином, залишити в Україні «зимовий» час.
Ініціатор законопроекту Руслан Стефанчук, ставши новим головою Верховної Ради, знову згадав про свою ідею скасувати переведення годинників і залишитись жити за зимовим, нібито природним для України часом. Раніше він також назвав кілька причин відмовитись від переведення годинників. Водночас, не всі його підтримують.
Наприклад, депутат від “Європейської солідарності” Володимир В’ятрович зазначав, що через “зимовий час” ми не зможемо синхронізовано жити з Європою.
Зазначимо, що самі українці так досі і не дійшли спільної думки щодо цього питання. Проце свідчать результати опитування Research & Branding Group – 42% схвалюють ідею відмовитись від переведення годинників. Але 17% пропонують відмовитись від літнього часу, а 25% – від зимового. Ще третина опитаних вважають за краще залишити все як є. А 26% досі не визначились, як бути.