Верховний Суд визнав, що президент зобов’язаний спілкуватися державною мовою

19:05 09.10.2020

Верховний Суд визнав, що президент України зобов’язаний спілкуватися державною мовою під час виконання службових обов’язків. Зокрема, під час виступу на форумі інтернет-діячів iForum-2019.

Верховний Суд визнав, що президент зобов’язаний спілкуватися державною мовою

Про це повідомляється на сайті Судова влада України. Відповідне рішення Велика Палата ВС ухвалила 7 жовтня.

Зазначається, що особа звернулася до суду з позовом, у якому просила визнати протиправним спілкування Зеленського 23 травня 2019 року на форумі інтернет-діячів iForum-2019 недержавною мовою та зобов’язати його утриматися від спілкування недержавною мовою на всій території України при здійсненні повноважень.

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду відмовив у задоволенні заявлених позивачем вимог у повному обсязі. 

Розглянувши апеляційну скаргу позивача, Велика Палата ВС вказала на те, що під час виконання службових обов’язків Президент України зобов’язаний спілкуватися державною мовою. Водночас за дії, вчинені в межах політичної діяльності, а не під час виконання передбачених Конституцією повноважень, Президент несе політичну, а не юридичну відповідальність. 

“Враховуючи викладене, Велика Палата ВС закрила провадження у справі, оскільки заявлені позивачем вимоги не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства”, – йдеться в повідомленні. 

Із повним текстом постанови від 7 жовтня 2020 року у справі №9901/393/19 (провадження №11-26заі20) можна буде ознайомитися у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Нагадаємо, Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження у справі за позовом до Київської міської ради, у якому просять визнати протиправним рішення про щоденне виконання гімну у столичних школах.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...