Пенсії, соцвиплати, комуналка: які зміни чекають на українців з 1 серпня

23:57 31.07.2022

З 1 серпня не слід очікувати підвищення пенсій, адже вони заплановані на осінь. Щодо соцвиплат, то тут на українців чекатимуть зміни. 

Пенсії, соцвиплати, комуналка: які зміни чекають на українців з 1 серпня

Останнє підвищення пенсійних виплат відбулося 1 липня, а наступні два заплановані на жовтень та грудень поточного року.

Рівень пенсій обумовлений зростанням прожиткового мінімуму (для осіб, що втратили працездатність). На 1 серпня  він становитиме 2027 грн (підвищено 1 липня 93 грн з 1934 грн).

Мінімальна пенсія зросла з 1934 грн на 93 грн з 1 липня та лишатиметься на тому ж рівні у серпня — 2027 грн.

Максимальну пенсію було підвищено 1 липня на 930 грн з 19340 грн. Її розмір також не зміниться з 1 серпня — 20270 грн.

Найближче підвищення пенсій відбудеться 1 жовтня та 1 грудня шляхом індексації.

Соціальні виплати

Підґрунтям для зростання державних допомог є прожитковий мінімум для працездатних осіб. Виплати на дітей пов’язані з прожитковим мінімумом, встановленим для дітей певного віку. Оскільки останнє підвищення прожиткового мінімуму відбулося липня, а наступне відбудеться лише у грудні, розмір соцвиплат з 1 серпня лишається на рівні липневих, пише “НВ”.

Читайте також: НБУ констатує помітне скорочення зарплат українців протягом року

Аліменти

Мінімальні розміри аліментів регулюються Сімейним кодексом України, зокрема встановлюються відповідно до прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. З 1 серпня розміри аліментів не зміняться й становитимуть:

мінімальна рекомендована сума аліментів:

  • 2201 гривня — для дітей до 6 років;
  • 2744 гривень — для дітей від 6 до 18 років;

мінімальний гарантований розмір аліментів (50% від прожиткового мінімуму):

  • 1100,50 гривень — для дітей до 6 років;
  • 1372 гривень — для дітей від 6 до 18 років.

Максимальний розмір аліментів становить 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку:

  • 22010 грн — для дітей віком до 6 років;
  • 27440 грн — для дітей віком від 6 до 18 років.

Максимальний розмір аліментів може встановлюватися більшим за домовленістю батьків.

Декретні виплати

Розмір допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами — 100% від середньомісячного доходу жінки за місцем її офіційної роботи. Незайнятим і жінкам, що не є ФОПами, які сплачують ЄСВ, такі виплати можуть нараховуватися у розмірі не менше за 25% прожиткового мінімуму для працездатних осіб — від 650 грн на місяць з 1 липня поточного року. З 1 серпня нічого не зміниться, й жінки отримуватимуть:

  • 2730 грн — за 126 днів декретної відпустки;
  • 3033,33 грн — за 140 днів декретної відпустки;
  • 3900 грн — за 180 днів декретної відпустки.

Допомога одиноким матерям

Розмір допомоги одиноким матерям визначається як різниця між 100% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одного члена сім’ї. З 1 серпня він становитиме:

  • до 2201 грн — на дітей до 6 років;
  • до 2744 грн — на дітей віком 6−18 років;
  • до 2600 грн — на студентів стаціонару від 18 до 23 років.

Допомога на дітей, над яким встановлено опіку чи піклування

Розмір такої допомоги дорівнює двом з половиною прожитковим мінімумам на дитину відповідного віку, для дітей з інвалідністю — трьом прожитковим мінімумам на дитину відповідного віку. З 1 серпня у грошовому вираженні це буде:

  • 5502,5 грн — на дітей до 6 років;
  • 6860 грн — на дітей віком 6−18 років;
  • 6603 грн — на дітей до 6 років з інвалідністю;
  • 8232 грн — на дітей від 6 до 18 років з інвалідністю.

Допомога по тимчасовому безробіттю

Максимальний розмір допомоги по безробіттю становить з 1 липня не більш як 10400 грн (2600 грн*4). З 1 серпня змін не буде.

Читайте також: Захмарні тарифи на Виноградарі: НКРЕКП визнала відповідальність забудовника

Тарифи на ЖКП

Оскільки Верховна Рада підтримала законопроєкт, який забороняє підвищувати тарифи на газ, опалення та гарячу воду під час війни, у серпні тарифи на газ, електроенергію та воду лишатимуться на рівні липневих. Крім того, уряд заборонив примусове стягнення боргів за житлово-комунальні послуги під час війни.

Тарифи на газ

Всі користувачі з 1 серпня будуть отримувати послуги за фіксованою ціною — 7,96 грн/м³ (з ПДВ, без вартості транспортування). Передумовою є те, що через неспроможність багатьох газзбутів виконати умови “Нафтогазу” із закупівлі дешевого газу для населення, компанія стала постачальником газу для 8,8 млн нових господарств.

Довідково. Новим клієнтам необхідно зареєструватися у компанії та отримати особові рахунки у “Нафтогазі”. Ті з них, які помилково переплатили за газ, мають право на повернення коштів. Як це зробити, читайте тут.

Тарифи на воду

Тарифи на водопостачання та водовідведення для населення й у серпні лишатимуться на рівні тарифів, чинних до початку війни. Це закріплено законодавчо відповідною урядовою постановою.

Тарифи на електроенергію

Тарифи на світло з 1 серпня також лишатимуться незмінними — КМУ пролонгував дію тарифів на електроенергію для населення.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, зусилля держави націлені на сталість тарифів ЖКГ, які є сферою відповідальності Кабміну. Зокрема, згідно з відповідною постановою чинні тарифи діятимуть до 31 жовтня 2022 року.

В рамках тарифів на електропостачання, сума в платіжці за світло так само залежатиме від обсягу спожитих кіловат-годин, а саме:

  • 1,44 грн/кВт-година — за місячне споживання до 250 кВт-година;
  • 1,68/кВт-година — за місячне споживання понад 250 кВт-год.

Раніше “ВК” писав, що українці вимагають від президента Володимира Зеленського підвищити зарплату військовим та скасувати надбавки нардепам.

Великий Київ у Google News

підписатися