Про це розповіла в інтерв’ю Interfax голова Державного агентства розвитку туризму країни Мар’яна Олеськів. “Великий Київ” пояснює, в чому суть імовірного нововведення.
Їх вже ввели чи ще ні?
Ні, лише планують. Якщо “паспорти здоров’я” будуть впроваджені по всьому світу і рекомендовані ВОЗ, то вони будуть введені в Україні.
А коли планують?
Мар’яна Олеськів зазначає, що для цього “в світу має бути розуміння того, який тест можна вважати доцільний і за скільки часу його треба проводити”.
Жодна країна поки що не має чіткої процедури, як видавати такі паспорти”,
– зазначає вона.
Втім, в майбутньому такі паспорти можуть стати обов’язковим документом при відвідуванні інших країн. Очільниця Держтуризму також підкреслила, що цей документ не стане чимось, на чому хтось хоче заробити.
А як з подорожами і хостелами?
Думаю, це стане новим трендом, коли раніше ми отримували в готелях капці та шампуні, а тепер туди додадуть ще й маленький дезінфектор та маску”,
– розповідає Мар’яна Олеськів про те, як коронавірус вплине на туризм.
Що стосується хостелів, де, як правило, проживає кілька людей в одній кімнаті, то в найближчому майбутньому в такому форматі вони працювати не будуть.
Цікаво, яким чином це вплине на загальну вартість подорожей?
Власне, найдешевшими опціями завжди були спільні кімнати з двоповерховими ліжками, куди можна було заселити приблизно 10-12 людей.
Оскільки в умовах пост-епідемії такий формат не праюцюватиме, оскільки він занадто контактний, то, найімовірніше, середні ціни на хостели зростуть.
Все таки, хочете чи не хочете, а хостели пропонуватимуть вам ізольовану кімнату, де ви зможете (або ж будете змушені) жити одні.
Тому рано радіти обіцяним зниженням на авіаквитки. Квитки стануть дешевшими, але хостели здорожчають.
Читайте також: Скільки коштуватимуть авіаквитки? Інтерв’ю з директором Ryanair