Якщо ви вже вирішили цього року побалувати своїх домашніх святковою паскою, приготуйтесь, що робота, включно з замішуванням тіста, випіканням і прикрашанням, займе щонайменше дві-три години. Але це того варте.
Отже беремо такі інгредієнти:
- 1,5-2 кг борошна;
- 100 гр дріжджів;
- 10 яєць (для тіста необхідно взяти 8 жовтків і 2 яйця);
- 0,5 л сметани (21%);
- 200 гр вершкового масла;
- 2-3 ложки рослинної олії;
- 0,5 л молока;
- 4 стакани цукру;
- 2-3 ст. л. лікеру (коньяку) – за бажанням;
- 300-400 гр – родзинок, цукатів;
- ваніль, розпушувач.
Робимо опару: розчиняємо дріжджі в теплому молоці, додаємо 4 ст. л. цукру і 4 ст. л борошна і чекаємо, коли підніметься шапочка (близько 30 хвилин).
Тим часом збиваємо жовтки і яйця з цукром і вводимо потихеньку в опару. Потім додаємо сметану, розтоплене і охолоджене масло, соняшникову олію, лікер, розпушувач, ваніль і просіяне борошно.
Отриману масу вимішуємо хвилин 30-40.
Родзинки замочуємо, промиваємо, просушуємо, обсипаємо борошном і вводимо в масу.
Тісто розкладаємо у форми (трохи більше половини), чекаємо, поки підніметься, і ставимо в розігріту духовку на 30-40 хвилин.
Поки наші пасочки вихолодають, готуємось прикрашати їх – використаємо глазур, горіхи, цукати, цукерки та інше. Або можна купити готові прикраси.
Для приготування глазурі беремо:
- цукрова пудра – 100-120 гр;
- яєчний білок – 1 шт. (охолоджений);
- 1 ч. л. соку лимона.
Білок помістимо в чашу, додаємо лимонний сік і збиваємо міксером, додаючи поступово по 1 столовій ложці цукрової пудри. Коли маса стане однорідною – глазур готова.
Можна зробити желатинову глазурь, яка не кришиться:
1 ч.л. желатину заливаємо 2 ст.л. води та дати набухнути (15 хв.). 180 г цукру та 4 ст.л. води на повільному вогні доводимо до стану сиропу, а потім додаємо туди желатин та розмішуємо. Збиваємо цю суміш блендером до білої густої консистенції.
Змащуємо наші пасочки і прикрашаємо як душа попросить.
Додамо, що з такої кількості виходить до 10 пасочок, яких вистачить для всієї родини, ще й можна буде пригостити (за правилами карантину) сусідів. Якщо це для вас багато, інгредієнтів можна використати половину.
Читайте також: Новий підхід у житлобудуванні, за який київські архітектори отримали визнання індустрії
А що ж робити з білками, що залишились? З них можна приготувати бізе. Для нього беруться ті ж складові, що і для глазурі та збиваються за тим же принципом (з розрахунку 1 білок – 60 г пудри). Отримана маса викладається ложкою (або кулінарним шприцом) на лист з пергаментом – і на годину в духовку. Тістечка готові.
Якщо ж ви відчули, що ще не готові власноруч створювати великодній хліб, можете купити готові пасочки – ми навіть дізнались, за скільки їх у цьому році продають.