Паралімпійцю Максиму Крипаку присвоєно звання Героя України (ФОТО)

Автор: Марія Супрун
14:37 17.09.2021

Президент України Володимир Зеленський разом з дружиною Оленою зустрівся зі спортсменами української збірної – чемпіонами та призерами ХVI літніх Паралімпійських ігор – 2020 у Токіо і присвоїв звання Героя України плавцю Максиму Крипаку.

Під час урочистостей, які відбулися на арені НСК «Олімпійський» у Києві, Глава держави нагадав, що спортсмени здобули 98 нагород, найбільше – 20 медалей – завоювали дніпропетровці, на другому місці – спортсмени з Донецької області, які вибороли 15 нагород.

Президент присвоїв звання Героя України з врученням ордена плавцю Максиму Крипаку, який на XVI літніх Паралімпійських іграх у Токіо завоював п’ять золотих, срібну та бронзову медалі. Він встановив новий світовий рекорд на дистанції 100 м вільним стилем з результатом 50,64 секунди, покращивши на 0,23 секунди попередній рекорд, який належав спортсмену з Бразилії та протримався 11 років.

Також вперше в історії українського плавця визнано найкращим спортсменом Паралімпійських ігор.

Максим Крипак подякував Главі держави за нагороду та за визнання його досягнень. Спортсмен також звернувся з проханням створити центр підготовки для олімпійців та паралімпійців.

Нагадаємо,  літні Паралімпійські ігри проходили у Токіо з 24 серпня до 5 вересня 2021 року. 142 українські спортсмени практично з усіх областей виступали в 15 видах спорту. Національна збірна команда здобула 98 нагород, зокрема 24 золотих, 47 срібних та 27 бронзових, посівши 6-те місце у загальнокомандному заліку. Українські спортсмени встановили 26 рекордів у чотирьох видах спорту: плавання, легка атлетика, кульова стрільба, академічне веслування.