Пам’ятники і вулиці на честь Булгакова є пропагандою російської імперської політики – УІНП

Автор: Галина Ворона
20:23 30.03

Географічні об’єкти, назви юридичних осіб, пам’ятники та пам’ятні знаки, присвячені російському письменнику Михайлу Булгакову (1891–1940), містять символіку російської імперської політики. Відтак, подальше використання імені Булгакова у назвах та перебування у публічному просторі встановлених на його честь пам’ятників, пам’ятних знаків є пропагандою російської імперської політики.

Пам’ятники і вулиці на честь Булгакова є пропагандою російської імперської політики – УІНП

Про це йдеться у фаховому висновку, який оприлюднила експертна комісія Українського інституту національної пам’яті з питань визначення належності об’єктів до символіки російської імперської політики.

Зазначено, що Михайло Булгаков – імперець за світоглядом, затятий українофоб (українофоб, за Великим тлумачним словником української мови – це “противник, ненависник українців і всього українського”). Письменник, незважаючи на роки життя у Києві, зневажав українців та їхню культуру, ненавидів українське прагнення до незалежності, негативно відгукувався про становлення Української держави та її очільників. Його творчість безпосередньо пов’язана з глорифікацією російської імперської політики та неприхованою українофобією. 

З-поміж усіх російських письменників того часу стоїть найближче до нинішніх ідеологем путінізму і кремлівського виправдання етноциду в Україні. Світоглядно був на позиціях російського імперіалізму, білогвардійщини, схвалював експансію російського комунізму“, – йдеться у висновках експертів.

Таким чином, присвоєння його імені географічним об’єктам, назвам юридичних осіб, об’єктам топонімії, а також встановлення на його честь пам’ятників та пам’ятних знаків в Україні було втіленням русифікації– складової російської імперської політики, спрямованої на нав’язування використання російської мови, пропагування російської культури як вищих, порівняно з іншими національними мовами та культурами, витіснення з ужитку української мови, звуження українського культурного та інформаційного простору.

Читайте також: “Дом Булгакова” радянська влада “отжала” у міста разом із добрячим шматком історії – Оксана Забужко

Як писав “ВК“, Національна спілка письменників України запропонувала закрити музей російського письменника українського походження Михайла (Міхаїла) Булгакова та відкрити у приміщенні на Андріївському узвозі музей імені українського композитора Олександра Кошиця.

НСПУ вважає, що у Києві не повинен працювати музей письменника, який “люто ненавидів Україну та її незалежність, а також паплюжив, як тільки міг, її у своїх творах”, зокрема у романі “Біла гвардія“.

Згодом директорка музею, Людмила Губіанурі, іронічно відреагувала на ініціативу НСПУ.

Великий Київ у Google News

підписатися