Пам’ятник Леніну, знесений у Чорнобильській зоні, був останнім у серії українського вождєпаду

Автор: Оксана Тупальська
19:50 22.02

Пам’ятник Леніну востаннє було знищено навесні 2022 року в Чорнобильській зоні. Йому передували ліквідації скульптур з вождем у різних містах та містечках країни.

Пам’ятник Леніну, знесений у Чорнобильській зоні, був останнім у серії українського вождєпаду

“Станом на грудень 2021 року в Україні залишалося близько 300 пам’ятників Леніну. Більшість з них знаходяться на тимчасово окупованих територіях”, – розповідає фанатська футбольна група Troublemakers@Ultras Action.

Приблизно за два місяці до повномасштабної війни всі публічні пам’ятники та погруддя засновнику більшовицької партії були демонтовані у Львівській, Тернопільській, Волинській, Івано-Франківській, Закарпатській, Рівненській, Чернівецькій, Сумській, Черкаській, Чернігівській, Дніпропетровській, Запорізькій, Полтавській, Хмельницькій та Вінницькій областях. В Київській області. 

За даними Українського інституту національної пам’яті, станом на літо 2020 року в країні було демонтовано понад 1300 монументів та пам’ятних знаків Леніну.

А це ліквідований Ленін в Авдіївці.

Тим часом, у Києві пропонують встановити на початку бульвару Шевченка, де довгі роки стояв пам’ятник Леніну, безкоштовну громадську вбиральню. Пам’ятник знесли у 2013 році під час Революції гідності. Як облаштувати громадський простір, кияни пропонували Київраді багато разів. Серед пропозицій було встановити статую Богородиці, подібно як у центрі Львова. Проте ідеї не проходять. 

Великий Київ у Google News

підписатися