Памп-трек, тераси та сухий фонтан: як оновлять Голосіївський парк (ФОТО)

Автор: Марія Супрун
14:41 30.03.2021

Відповідно до розпорядження КМДА Голосіївський парк імені М. Рильського включено до переліку об’єктів, капітальний ремонт яких передбачено у 2021 році. Проєкт реконструкції передбачає облаштування пандусу, сучасного дитячого майданчика, нового освітлення, оглядових терас біля водойми, памп-треку та “сухого” фонтану, перенесення бювету.

Памп-трек, тераси та сухий фонтан: як оновлять Голосіївський парк (ФОТО)

Як повідомляє “Київзеленбуд”, проєкт капремонту охоплює лише територію парку площею 3,38 га, яка розташована в його північно-східній частині на розі Голосіївського проспекту та вул. Голосіївської біля станції метро «Голосіївська».

Проєкт капітального ремонту передбачає:

 • заміну покриття існуючих пішохідних доріжок парку без втручання в зелені зони;
 • влаштування пандуса біля сходів для пересування маломобільних груп населення;
 • встановлення нових сучасних лав, урн та влаштування нового освітлення на території парку;
 • розміщення вздовж центральної алеї трьох питних фонтанчиків;
 • влаштування памп-треку на території непрацюючого автодрому;
 • влаштування «сухого» фонтану в зоні, де немає зелених насаджень;
 • влаштування окремих оглядових терас з деревини біля водойми, конструкція яких не змінює природного ландшафту і не впливає на навколишнє середовище;
 • влаштування сучасного дитячого майданчика без втручання в зелені зони, у тому числі, з розміщенням зони з інклюзивним обладнанням;
 • встановлення біля входу в парк інформаційної стели «Голосіїв», а також навігаційно-інформаційних вказівників по території парку;
 • облаштування сучасної зрошувально-поливальної мережі для підтримки озеленення в належному стані;
 • перенесення бювету у місце розташування артезіанської свердловини;
 • капітальний ремонт існуючої громадської вбиральні з утепленням та влаштуванням приміщення для маломобільних груп населення;
 • збереження місць традиційного виходу качок на берег та встановлення для них спеціальних будиночків;
 • за домовленістю із власниками існуючих кафе фасади будинків буде змінено у відповідності до загальної естетики капітального ремонту парку. Ніяких інших закладів харчування або фудкортів у зоні капітального ремонту не передбачається;
 • прокладання сучасних інженерних мереж: водопостачання та каналізації, електропостачання (електроосвітлення та електрозабезпечення), освітлення, охоронної системи (система відеонагляду, автоматизована система моніторингу та керування).

 

Озеленення парку планується за концепцією «Природа в місті». Вона передбачає відобразити природність в міському ландшафті за допомогою сучасних прийомів проєктування. Принцип озеленення розділений на умовні зони: лугові змішані («Лабіринт») та прибережні зони з гаями та різними групами деревних рослин («Дубовий гай»).

Лугова змішана – це зона «Лабіринту» – декоративна й інтерактивна частина вхідної групи. Тут можна прогулюватися, відпочивати на лавах, фотографуватися серед квітів. Лабіринт поєднує природність та геометрію: доріжки, сформовані правильними лініями, обрамлені формованими зеленими елементами.

«Дубовий гай» – це відкрита на рівні очей ділянка з місцями для відпочинку під кронами дерев. Лави розвернені в бік водойми, що дає змогу милуватися озером, знаходячись в тіні дерев. Дубовий гай – це перехідний елемент від дизайнерських геометричних форм до навколишнього лісу.

У “Київзеленбуді” підкреслюють, шо всі ці рішення вдало поєднуються із запитом на збереження природи, екологічності і сучасних тенденцій в дизайні. Водночас, користувачі у коментарях зазначили, що не побачили в проекті оновлення парку велодоріжок.

Нагадаємо, у Голосіївському парку невідомі спиляли 17 вікових дубів (ФОТО). Згодом, у ботанічному саду Національного університету біоресурсів і природокористування України, заявили, що вирубка була плановою та додали знімки пошкоджених дерев. Але їх фото значно відрізнялись від тих, які оприлюднили активісти. Прокуратура почала розслідування.

Великий Київ у Google News

підписатися