Ошукав і підлітків, і ГУР: блогер-інфоциган Волошин катається світом під час війни за дозволом Міноборони

Автор: Оксана Тупальська
16:32 17.04

Блогера Олександра Волошина називають інфоциганом – бо рекламує та продає “курси швидкого збагачення”, виставляючи брехливі ролики з підставними акторами про тих, хто прослухав і став гребсти гроші лопатою. Під час великої війни юнак наколядував у ГУР Міноборони дозволи на поїздки закордон, наче він волонтер та зареєстрований в системі “Шлях”.

Ошукав і підлітків, і ГУР: блогер-інфоциган Волошин катається світом під час війни за дозволом Міноборони
Світлодіодне освітлення

Ось тут відео, де детально розповідається, як Волошин виставляє у соцмережах ролики, герої яких кажуть, начебто отримали великі прибутки, наслухавщись лекцій блогера. Хоч насправді виявлиється, що вони не мали жодного відношення до його “лекцій” або ж мали своє майно за багато років до знайомства з вправним юнаком. Такі дії називають інфоциганством, або, простішими словами, інтернет-шахрайством. Відтак, запам’ятайте це прізвище та будьте пильними. 

Але під час великої війни нас більше цікавить, хто боронитиме край від росіян, та і якось неприємно, коли 20-річний юнак обманює Міноборони. Тому історія про це. Про те, що горе-блогер Волошин виїжджав з України за допомогою волонтерської системи “Шлях”, стало відомо від правоохоронців журналісту-рослідувачу з Української правди Михайлу Ткачу. 

Засвітився Волошин під час зйомок інтерв’ю зі столичним бізнесменом Ростиславом Потапенко, який 8 разів виїжджав з країни за дозволом від ГУР Міноборони. А потім викладав у соцмережі відео, як ганяв автошляхами Європи, літав на гелікоптері у французьких Альпах та розважався з друзями. І вертоліт осилив не для того, щоб збивати ракети, які летять в бік України та діставатися в недоступні куточки фронту – а для розваги та щоб похвалитися перед підписниками в соцмережах. 

Саме в інтерв’ю Волошину Потапенко заявив 28 березня 2024 року:

Просто хочеться жити гарно, кайфувати, ні в чому собі не відмовляти.

Тоді блогер у нього уточнив: «Ти живеш гарно?». На що киянин відповідає: «Та, продовжую, хочеться ше гарніше».

Героєм його ефірів був і 25-річний киянин, мільйонер Олександр Слобоженко, який має квиток непридатного до служби в ЗСУ, а при цьому ганяє світом. 

Горе-блогер Олександр Волошин від початку повномасштабного вторгення тричі виїжджав з України, отримавши дозвіл як волонтер в системі “Шлях”. Про це стало відомо завдяки повідомленню Нацполіції. 

А ось ці ж самі хлопці у спортзалі – один з яких Слобоженко, що має статус непридатного до військової служби за станом здоров’я, а другий – Волошин, власник дозволів волонтера з системи “Шлях”. 

Відео про те, як розпізнати інфоциган, про яке розповідали вище:

Та розслідування Ткача:

Традиційно, маємо надію, що вам буде цікаво почитати більше десятка матеріалів із серії “Воюють і вони”, які подготував кореспондент “Великого Києва” – про відомих людей, які добровільно пішли на фронт, щоб боронити край від російських загарбників. 

Великий Київ у Google News

підписатися