Оренда житла в Києві з початку війни впала на понад 50% – дослідження

Автор: Володимир Хлєбников
13:53 21.07.2022

Середня вартість оренди житла в Києві у червні знизилася до $5,3 за кв. м. Це на 52% нижче у порівнянні з січнем у доларовому еквіваленті та на 36% – у гривневому.

Оренда житла в Києві з початку війни впала на понад 50% – дослідження
Світлодіодне освітлення

Такі дані випливають із дослідження порталу Address.ua, на яке посилається “Інтерфакс-Україна”.

За даними дослідження, вартість оренди на столичному ринку продовжує зниження, проте його темпи дещо сповільнилися. Водночас попит все ще низький і відновлюється переважно за рахунок внутрішньо переміщених осіб.

На ринку житлової нерухомості Києва триває зниження цін – дефіцит попиту та висока необхідність у продажу чи здаванні в оренду свого житла сильно тиснуть на ринок. При цьому падіння інтересу до нерухомості загалом триває. За підсумками червня 2022 року загальна кількість запитів, пов’язаних із покупкою або орендою нерухомості, знизилася на 40% і склала менш як 30% від довоєнного рівня“, – прокоментував ситуацію директор City Development Solutions Роман Герасимчук.

Читайте також: Оренда житла в Києві може підскочити будь-якої миті – рієлтори

Які ціни в районах

За даними Address.ua, найдорожчим районом столиці для оренди залишається Печерський, де медіанна вартість оренди становить $486/міс. ($ 8/кв. м). Далі йде Шевченківський район – $346/міс. ($7/кв. м), Голосіївський – $304/міс. ($6/кв. м). При цьому ціна у червні у цих районах знизилася на 1% та 6% відповідно, тоді як у Печерському зросла на 4% у порівнянні з травнем-2022.

Вартість оренди квартир на лівому березі Києва та в спальних районах знизилася в середньому на 17%: в Оболонському – до $230/міс. ($5/кв.м), Подільському – до $209/міс. ($5/кв. м), Святошинському – до $195/міс. ($4/кв. м), Солом’янському – до $235/міс. ($6/кв. м).

Мінімальну медіанну ціну на оренду квартир зафіксовано в Деснянському районі – $177/міс. або $4/кв. м.

Вже зараз можна припустити, що дефіцит попиту на оренду в Києві збережеться на тривалі періоди – до поліпшення військової ситуації та появи хоча б умовних гарантій безпеки населення від військової загрози. Нещодавні ракетні атаки Росії та наявність загрози повторного вторгнення з території Білорусі виступили потужними негативними факторами для ринку оренди житла Києва у червні“, – пояснив Герасимчук.

Читайте також: Млявий темп розвитку. Президент “Київміськбуду” про ринок нерухомості

Зауважимо, що у своєму дослідженні експерти з нерухомості ґрунтувалися на аналізі оголошень, розміщених на порталі пошуку нерухомості Address.ua, а також активності користувачів (96,9 тис. відвідувань за червень 2021 року).

Раніше “ВК” писав, як і чому ростуть ціни на нерухомість в Києві.

Великий Київ у Google News

підписатися