Операція “Первоцвіт”. Куди повідомляти про продаж рідкісних рослин

Автор: Галина Ворона
16:58 24.03

В Україні триває масова всеукраїнська екологічна акція “Первоцвіт”, під час якої правоохоронці та екологи організовують рейди проти тих, хто збирає та продає рідкісні ранньоквітучі рослини. Допомогти захисникам природи можуть усі, хто небайдужий до проблеми знищення первоцвітів.

Операція “Первоцвіт”. Куди повідомляти про продаж рідкісних рослин

Так, повідомляти про факти продажу (роздрібного або масового) первоцвітів по Києву можна на сторінці Держекоінспекції Столичного округу, по Україні – Держекоінспекції України.

Або за телефонами: +38 (044) 521-20-38, також 102.

Киянам нагадують, що відповідальність за зірвані весняні квіти несуть і продавці, і покупці.

Так, відповідно до ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено:

  • за незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу – штраф від 510 до 1700 грн,
  • за незаконне придбання та збут рослин, занесених до Червоної книги України або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України – від 1700 до 3655 грн з конфіскацією.

За кожну окрему рослину також визначено компенсацію. Наприклад, за одну гілочку черемші (цибулі ведмежої) – 62 грн, за одну квітку шафрану (крокуса) чи підсніжника залежно від виду – від 49 до 62 грн, сон-трави залежно від виду – від 37 до 62 грн.

Зауважимо, за даними екологів, щорічно за сезон (лютий-квітень) в Україні незаконно збирається і реалізується близько 20 млн первоцвітів, занесених до Червоної книги України. 

Це є головною причиною швидкого скорочення їх ареалу. Так, один зірваний підсніжник – це мінус 45 паростків наступного року, адже квітка вже не зможе дати насіння. Такими темпами вже за якихось 5 років в Україні зникне більшість первоцвітів.

Читайте також: Спіймай мене, якщо зможеш. У Києві сьогодні показово ловили продавців первоцвітів

Нагадаємо, мобільні бригади охоронятимуть первоцвіти від торговців і “любителів” прекрасного.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...