Так, повідомляти про факти продажу (роздрібного або масового) первоцвітів по Києву можна на сторінці Держекоінспекції Столичного округу, по Україні – Держекоінспекції України.
Або за телефонами: +38 (044) 521-20-38, також 102.
Киянам нагадують, що відповідальність за зірвані весняні квіти несуть і продавці, і покупці.
Так, відповідно до ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено:
- за незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу – штраф від 510 до 1700 грн,
- за незаконне придбання та збут рослин, занесених до Червоної книги України або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України – від 1700 до 3655 грн з конфіскацією.
За кожну окрему рослину також визначено компенсацію. Наприклад, за одну гілочку черемші (цибулі ведмежої) – 62 грн, за одну квітку шафрану (крокуса) чи підсніжника залежно від виду – від 49 до 62 грн, сон-трави залежно від виду – від 37 до 62 грн.
Зауважимо, за даними екологів, щорічно за сезон (лютий-квітень) в Україні незаконно збирається і реалізується близько 20 млн первоцвітів, занесених до Червоної книги України.
Це є головною причиною швидкого скорочення їх ареалу. Так, один зірваний підсніжник – це мінус 45 паростків наступного року, адже квітка вже не зможе дати насіння. Такими темпами вже за якихось 5 років в Україні зникне більшість первоцвітів.
Читайте також: Спіймай мене, якщо зможеш. У Києві сьогодні показово ловили продавців первоцвітів
Нагадаємо, мобільні бригади охоронятимуть первоцвіти від торговців і “любителів” прекрасного.