Онлайн-екскурсія за лаштунки Київської оперети: як проходить ремонт і коли відкриття

16:40 29.04.2020

Київський театр оперети під час карантину проводить реконструкцію головної зали. Планується замінити аварійні конструкції лож та балконів, зробити нову систему вентиляції, нове освітлення, виконати протипожежні роботи, встелити нову підлогу. Крім того, оздоблять залу ліпниною та розписом, а також забезпечать безбар’єрний доступ. Як проходить масштабна реконструкція та що вже зроблено – дивіться в онлайн-екскурсії.

Онлайн-екскурсія за лаштунки Київської оперети: як проходить ремонт і коли відкриття

Як розповів директор та художній керівник Київського національного академічного театру оперети Богдан Струтинський, усі будівлі театру, всі фойє – і нижні, і верхні поверхи майже завершені. Залишилася тільки зала глядача та головна сцена. Ця зала давно не ремонтувалася, а окремі її елементи вже були аварійними – у головній арці зали була тріщина; арки основних балконів, ложі бенуар та ярусу також мали незадовільний стан.

Наразі тривають демонтажні роботи, під час яких планується замінити аварійні конструкції та укріпити колони, які тримають ярус та ложу бенуар. Залу оздоблять ліпниною та розписом на тему історії мистецтва. Також будуть нові світлові ложі та нова електрика, але основна люстра залишиться – її тільки відреставрують.

По периметру ярусу повністю, за принципом лондонського Королівського театру, ми будемо підводити світлові прилади. Це дуже важливо для художнього образу вистави. Режисери матимуть більше можливостей для реалізації свого задуму”, – наголосив Струтинський.

Також, після реконструкції з’явиться інфраструктура та додаткові місця для людей з інвалідністю.

Відкриття головної зали заплановано на 1 жовтня – до міжнародного дня музики. Однак, 4 з 5 сцен Театру оперети будуть готові приймати глядачів тільки-но завершиться карантин. Квитки, які були придбані на вистави головної сцени, залишаються дійсними та переносяться на новий сезон 2020-2021 року.

Читайте також: Новий підхід у житлобудуванні, за який київські архітектори отримали визнання індустрії

Нагадаємо, кінотеатр «Краків» стане європейським культурним центром.

Великий Київ у Google News

підписатися