Перед входом в будівлю НАБУ Омелян розповів, що світові бізнес-асоціації, металурги “чітко заявили, що зниження портових зборів було правильним рішенням”, пишуть Букви.
Насправді українські порти є неконкурентоспроможними і тарифи необхідно знижувати далі… Крім того, у них є ще один кейс – це кейс по лоукостах. У них є претензія, що ми знизили ставки аеропортових зборів для того, щоб в Україні прилетіли лоукости. Якщо це провадження (про портові збори) буде успішним, це означає, що і справа по лоукостах буде успішною і ми всі знову будемо літати по 500 доларів”, – сказав Омелян.
Читайте також: Вибори мера Києва: Кличко, Пальчевський та Омелян стали лідерами опитування “Великого Києва”
Крім того, після відвідування НАБУ Омелян анонсував на завтра суд (точний час поки невідомий) з обрання йому запобіжного заходу і порівняв Україну з Білоруссю, пише Pavlovsky News.
Це все дуже сумно спостерігати. Тому що ми на очах перетворюємося в Білорусь. Ми бачимо, що відбувається там. І я хотів би кожному нагадати, що на початку режим Лукашенко теж був смішним. Теж всі сміялися з голови колгоспу, який став президентом. також як ми сміємося зараз. Але тепер білорусам вже не смішно, тому що вони тепер навіть говорити вільно не можуть. Оскільки відразу потраплять до в’язниці або зникнуть при невідомих обставинах “, – заявив Омелян.
Адвокат екс-міністра інфраструктури уточнив, що прокурор просить у суду особисте зобов’язання, а не утримання під вартою.
Нагадаємо, 12 червня о 6:30 до будинку колишнього міністра інфраструктури Володимира Омеляна увірвалося ДБР.
Пізніше, 19 червня 2020 року Омеляну повідомили про підозру у вчиненні незаконних дій, через які державний бюджет недоотримав 30,5 млн грн. За даним НАБУ, слідство встановило, що ексміністр у грудні 2017 року видав наказ про зменшення усіх портових зборів (крім маякового) на 20%, але один із цих зборів — адміністративний — є дохідною частиною держбюджету, тож змінити його розмір міг лише парламент, а не міністр. Рішення експосадовця про зменшення портового (адміністративного) збору призвело до ненадходження до держбюджету у 2018 році 30,4 млн грн.