Олена Зеленська займеться безбар’єрністю містечка на Київщині

17:50 24.11.2020

Славутич Київської області стане першим в Україні містом, де за ініціативою Олени Зеленської «Без бар’єрів» будуть розроблені та впроваджені безбар’єрні архітектурні рішення. Ключова мета проекту, який планують втілити в життя впродовж чотирьох років, – створити універсальний публічний простір, дружній до маломобільних груп населення та сімей із дітьми.

Олена Зеленська займеться безбар’єрністю містечка на Київщині

Відповідні наміри задекларували сьогодні, 24 листопада, дружина президента України
Олена Зеленська, Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов, очільник Київської обласної державної адміністрації Василь Володін і міський голова Славутича Юрій Фомічев під час підписання Меморандуму про розвиток безбар’єрної архітектури.

Мета документу – залучення населених пунктів і територіальних громад України до розвитку доступного для маломобільних груп населення середовища та напрацювання найкращих практик у створенні універсального публічного простору.

Звичайні для багатьох із нас речі – працювати в офісі, відвідати музей чи театр – для людей з обмеженою мобільністю майже недоступні саме через архітектурні бар’єри. Об’єднати зусилля всіх зацікавлених сторін задля створення безбар’єрного архітектурного середовища і, як наслідок, можливостей для всіх українців вести повноцінне суспільне життя – основна мета укладеного сьогодні Меморандуму», – прокоментувала Олена Зеленська.

Згідно з Меморандумом, місто Славутич, яке вже має багато напрацювань та результатів у створенні універсального публічного середовища, стає своєрідною лабораторією з розробки та впровадження на практиці безбар’єрних архітектурних рішень. Міська адміністрація ставить перед собою амбітну мету – за чотири роки зробити Славутич першим в Україні повністю безбар’єрним містом та практичним доказом впровадження реальних безбар’єрних рішень в архітектурі.

Зі свого боку та в межах повноважень Міністерство розвитку громад та територій України сприятиме місту Славутичу в розробці та реалізації безбар’єрних ініціатив у сфері будівництва, зокрема щодо пілотних проектів. У подальшому міністерство планує використовувати напрацювання та реалізовані у Славутичі успішні кейси для популяризації ідеї розвитку безбар’єрної архітектури на території всієї України.

Читайте також: Київ має бути зразком у впровадженні безбар’єрного простору та інклюзії – Марина Порошенко 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...