Окупанти знову обстріляли атомну станцію: що робити в разі радіаційної аварії (ІНФОГРАФІКА)

Автор: Марія Супрун
13:47 07.08.2022

Вчора ввечері російські окупанти вкотре здійснили ракетні обстріли майданчику Запорізької атомної станції та міста Енергодар. Вони влучили по майданчику ЗАЕС безпосередньо поруч зі станційним сухим сховищем відпрацьованого ядерного палива. Цього разу ядерної катастрофи дивом вдалося уникнути, але дива не можуть тривати вічно.

Окупанти знову обстріляли атомну станцію: що робити в разі радіаційної аварії (ІНФОГРАФІКА)

Про це повідомили в “Енергоатомі”.

Через ворожі ракетні обстріли було пошкоджено три датчики радіаційного моніторингу ЗАЕС. Відтак вчасне виявлення та реагування у разі погіршення радіаційної обстановки або витоку радіації із контейнерів відпрацьованого ядерного палива наразі неможливе.

Внаслідок вибухів також отримав осколкове поранення один працівник ЗАЕС – він був доправлений у міську лікарню.

Треба терміново покласти край діям російських ядерних терористів, щоб вберегти Україну і світ від ядерної катастрофи. Тому вкотре наголошуємо на необхідності термінового виведення озброєних військових рф із території цивільного ядерного об‘єкту України – ЗАЕС – та встановлення в районі розташування найбільшої в Європі Запорізької атомної електростанції демілітаризованої зони“, – наголосили в “Енергоатомі”.

Зважаючи на те, що країна-терорист не дотримується жодних законів та правил ведення війни, кожен українець повинен знати базові правила поведінки у випадку надзвичайної ситуації будь-якого характеру. Тому МОЗ оприлюднило інфографіку, що робити в разі радіаційної аварії. 

Основне – потрібно залишатись в приміщенні або терміново у нього зайти, якщо ви знаходитесь на вулиці. Це найбезпечніша дія, яку варто виконати. Деталі – за посиланням.

Окремо в МОЗ нагадали: приймати йодид калію для «профілактики» без потреби – недопустимо. Йодна профілактика здійснюється одноразово і лише коли на це є вказівка від органів влади. Тобто вживання йоду зараз не має жодного сенсу.

Нагадаємо, застосунок “Повітряна тривога” попереджатиме про хімічну та радіаційну небезпеку.

 

Великий Київ у Google News

підписатися