Окупанти змушували полонених бійців ЗСУ вчити вірш “Простите нас, родные россияне” – інакше катували

Автор: Любава Лисичкіна
22:25 28.05

Росія продовжує масово порушувати Женевську конвенцію про поводження з військовополоненими.

Окупанти змушували  полонених бійців ЗСУ вчити вірш “Простите нас, родные россияне” – інакше катували
Про це повідомила обмудсменка Людмила Денісова
 

Зокрема, за словами українських захисників і захисниць, їм не надавалася необхідна медична допомога. Навпаки, рашисти морили їх голодом і не давали води. Також завдавали різних тортур. Під час допитів їх ставили на коліна, били прикладом від автомата по пальцях ніг та відкритих ранах, застосовували плоскогубці.

“Під час етапування українським воїнам замотували очі скотчем, одягали на голову мішок, зв’язували руки мотузками. У полоні їх катували – погрожували вбивством, били та принижували. З особливою жорстокістю тортури застосовувалися до офіцерського складу ЗСУ та бійців загону “Азов”. Під час допитів їх ставили на коліна, били прикладом від автомата по пальцях ніг та відкритих ранах, застосовували плоскогубці, закидали зашморг на шию і душили. Крім того, катували електрострумом, били киянкою та ногами”, – розповіла уповноважена ВР з прав людини.

Також українські військовослужбовці повідомили, що московити вводили їм невідомі препарати на літеру “М”, після чого ті непритомніли та втрачали пам’ять.

Окупанти змушували солдатів ЗСУ вчити вірш “Простите нас, родные россияне”, гімн рф, історію створення герба та прапора рф. Якщо відмовлялися – їх катували. Жінок-військовополонених примушували до статевих актів.

До слова, через війну пошкоджено, зруйновано чи втрачено понад 44 млн кв. м житла українців, — KSE.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин