Окупанти відправляють українських полонених на примусові роботи на Луганщині

Автор: Володимир Хлєбников
12:13 20.05

У порушення Женевської конвенції про поводження з військовополоненими російські окупанти використовують працю українських військових.

Окупанти відправляють українських полонених на примусові роботи на Луганщині

Про це повідомила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Вона зазначила, що взятих у полон українських військових загарбники відправляють на території тимчасово окупованої Луганської області на примусові роботи, змушуючи збирати тіла своїх загиблих товаришів по службі.

Відповідний відеоролик опубліковано одним із пропагандистських російських Telegram-каналів. На відео українських військових окупанти змушують відповідати, що нібито працюють вони на добровільній основі. Окупанти стверджують, що тіла українських воїнів зберігатимуть «до встановлення діалогу» з Україною або поки родичі самостійно не приїдуть за ними“, – написала Денісова у себе в Facebook.

Читайте також: Американські журналісти розшукали докази воєнних злочинів росіян в Бучі (ФОТО, ВІДЕО)

Використовуючи працю українських військовополонених, окупанти порушують статті 49 та 52 Женевської конвенції про поводження з військовополоненими, наголосила омбудсмен.

Знімаючи пропагандистські відео, загарбники порушують статтю 13 Конвенції, в якій наголошується на гуманному поводженні з військовополоненими, які завжди повинні бути захищеними, зокрема від актів насилля чи залякування, а також від образ та цікавості публіки“, – додала Денісова.

Вона звернулася до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну із закликом “врахувати ці факти військових злочинів та злочинів проти людяності РФ в Україні“.

Як писав “ВК“, станом на ранок 20 травня втрати російських військ в Україні склали близько 28 700 осіб. Протягом минулої доби українські захисники знищили щонайменше 200 окупантів.

Великий Київ у Google News

підписатися