Окупанти вбили чоловіка, а потім неодноразово ґвалтували його дружину та спалили будинок

Автор: Марія Супрун
18:34 15.04

Нацполіція Київської області розслідує більше 3 тисяч кримінальних проваджень по фактам порушень правил та звичаїв війни, але мало хто з постраждалих жінок зараз готовий давати свідчення по фактах зґвалтувань, які також підпадають під цю категорію злочинів.

Окупанти вбили чоловіка, а потім неодноразово ґвалтували його дружину та спалили будинок

Про це на брифінгу в Медіа-центрі Україна (Київ) повідомив начальник ГУ НП в Київській області Андрій Нєбитов.

За його даними, офіційна кількість заяв, написаних до поліції щодо зґвалтувань під час окупації невелика, адже багато хто з жертв за першої ж можливості виїхав з України та перебуває за кордоном.

«Маємо зафіксований факт, коли окупанти вбили чоловіка, який намагався захистити свою родину, а потім ґвалтували його дружину, приходили тричі, погрожували дитині. Їй вдалось утекти, і після чого вони спалили її домівку. Один з них – на прізвище Романов – вже начебто убитий як ворог українського народу. Йому буде оголошено про підозру та у міжнародний розшук. Якщо він якимось чудом залишився живий – обов’язково ми його затримаємо і відправимо в Україну для притягнення до відповідальності», – сказав Нєбитов.

За словами Нєбитова, журналісти також повідомили поліцію про факти насильства російських солдатів над жінкою у Бородянці, але вона відмовилась писати заяву та повідомляти про обставини. Кілька таких проваджень розслідує СБУ, яка отримала інформацію про такі злочини ще у березні під час проведення евакуації з окупованих територій, але постраждали виїхали за кордон.

«Людей треба розуміти, такі жахливі злочини й у мирний час, на жаль, мають велику латентність. Особа може не бажати, щоб її дані були отримані у зв’язку з цим злочином. Ми ж розуміємо, це як заново пережити всі ті обставини на допитах, а потім на судовому процесі. Дуже часто люди цього не хочуть. Але ми намагаємось співпрацювати з такими жінками, отримувати інформацію. Це дасть змогу притягти до відповідальності всіх осіб, відповідальних за такі злочини», – додав Нєбитов.

Він зазначив, що СБУ та розвідувальні органи вже мають поіменний склад кількох російських підрозділів, які перебували на окупованих територіях у Київській області та вчиняли злочини проти мирного населення.

Нагадаємо, на Київщині рашисти вбили 900 цивільних.

Великий Київ у Google News

підписатися