Окупація Київщини: поліцейські видерли з рук ворога 130 тисяч людей та перевдягалися в цивільних

Автор: Оксана Тупальська
10:14 27.01.2023

Завдяки тому, що серед поліцейських столичного регіону у перші місяці війни не виявили жодного колаборанта, а діяльність була підготовленою та злагодженою, на Київщині вдалося врятувати десятки тисяч життів та добряче нашкодити ворогу.

Окупація Київщини: поліцейські видерли з рук ворога 130 тисяч людей та перевдягалися в цивільних
Світлодіодне освітлення

Кореспондент «Великого Києва» зібрав найбільш вагомі досягнення поліцейських Київщини з кінця лютого 2022 року.

У кривавих для області лютому та березні правоохоронці регіону, які залишилися на тимчасово окупованих територіях, створили «поліцейське підпілля».

Вони перевдягнулися в цивільний одяг та організовано збирали та передавали інформацію про пересування та розміщення російської техніки територією області, займалися диверсійною роботою проти ворога. Наприклад, у Вишгородському районі підривали ворожу техніку та запаси зброї, а на Бучанщині навіть кілька разів вдалося вилучити військову техніку росіян та передати на потреби ЗСУ.

Поліцейські, які були поза зоною окупації, евакуювали з територій понад 130 тис. мирних жителів. Заходи здійснювали разом із органами місцевого самоврядування, Київською ОВА, ДСНС та Червоним Хрестом. Нажаль, під час виконання завдань з порятунку цивільних 9 поліцейських отримали травми, а троє загинуло – це Сергій Близнюк, Ігор Чабах та Олексій Пономаренко. 

74 поліцейських області звільнило з роботи керівництво – за те, що евакуювалися з регіону у найбільш важкий час. Рішення про звільнення приймав особисто начальник Головного управління Національної поліції в Київській області Андрій Нєбитов.

А на автошляхах та по хатах, як всім відомо, поліцейські масово ловили російських диверсантів – разом із прикордонниками та теробороною. Злочинців передали під суд. Скільки саме та якими методами відслідковували ворогів та запроданців – це та статистика, яку оприлюднять уже після перемоги.

Нагадаємо, від початку війни Нацполіція відкрила 57,3 тисячі справ щодо злочинів Росії. А у Києві відкрили набіл поліцейських. передбачені надбавки та додаткова відповідальність.

Великий Київ у Google News

підписатися