Окружний адмінсуд Києва відкрив провадження за позовом Януковича

Автор: Марія Супрун
19:09 30.12.2021

Окружний адмінсуд Києва відкрив провадження за позовом колишнього президента Віктора Януковича до Верховної Ради. Янукович хоче оскаржити постанову про його самоусунення з посади президента.

Окружний адмінсуд Києва відкрив провадження за позовом Януковича

Про це повідомила представниця Верховної Ради в Конституційному суді Ольга Совгиря.

Суд призначив розгляд справи з викликом сторін на 16 лютого 2022 року о 10:15.

“Позивач просить встановити відсутність у Верховної Ради компетенції (повноважень) на прийняття актів про самоусунення Президента України. В ухвалі суду вказано, що адресою для листування із позивачем є місто Ростов-на-Дону (Російська Федерація)”, – повідомила Совгиря.

Нагадаємо, 22 лютого 2014 року на тлі революційних подій в Україні Верховна Рада постановила, що Віктор Янукович у неконституційний спосіб самоусунувся від виконання повноважень президента, а тому призначаються позачергові президентські вибори.

17 листопада стало відомо про завершення досудового розслідування стосовно колишнього президента України Януковича та дев’ятьох високопосадовців, які 18-20 лютого 2014 року організували силову протидію мітингувальникам у центрі столиці.

Як повідомлялося, НАБУ і САП завершили розслідування за підозрою експрезидента України та його сина у заволодінні резиденцією «Межигір’я».

Великий Київ у Google News

підписатися