Очільниця ОБСЄ їде в Україну: причина візиту

Автор: Тетяна Сененко
18:29 25.05

Генеральний секретар Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) Хельга Шмід цього тижня відвідає Україну. Перемовини зосереджуватимуться на кризі довкола України й на шляхах зміцнення співпраці між ОБСЄ та Україною.

Очільниця ОБСЄ їде в Україну: причина візиту

Як повідомляє сайт ОБСЄ, Шмід має зустрітися з українськими високопосадовцями та відвідати Донбас.

Також Шмід зустрінеться з представниками Спеціальної моніторингової місії й координатором проектів ОБСЄ в Україні, а також міжнародних гуманітарних організацій, громадянського суспільства та молодіжними активістами.

Вона планує відвідати схід України, аби ознайомитися з ситуацією в районах, вражених конфліктом, а також роботою СММ і координатором проектів ОБСЄ в Україні.

Як повідомляє прес-служба МЗС України, візит Шмід до України на запрошення міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби відбудеться 26-30 травня. Зокрема, це буде перший її візит до України після призначення на посаду генерального секретаря ОБСЄ.

Планується, що 26 травня Кулеба та Шмід проведуть переговори, ключовою темою яких стане зміцнення ролі ОБСЄ у сфері моніторингу ситуації на тимчасово окупованих територіях України. Особливу увагу вони приділять діяльності СММ ОБСЄ в Україні та підвищенню ефективності виконання її мандату.

Читайте також: Рада звернулася до світу з проханням повернути Крим

На 26 травня запланована спільна прес-конференція Кулеби та Шмід.

 

Великий Київ у Google News

підписатися