Рада звернулася до світу з проханням повернути Крим

Автор: Тетяна Сененко
12:39 16.02.2021

Верховна Рада сьогодні прийняла звернення до світової спільноти із закликом посилити санкції проти Росії за анексію Криму. “за” проголосували 314 депутатів.

Рада звернулася до світу з проханням повернути Крим

Депутати закликають використовувати всі можливі міжнародні політико-дипломатичні та санкційні механізми щодо федерації для негайного звільнення всіх українців, яких РФ незаконно утримує на тимчасово окупованих територіях і в Росії.

Звернення направлено до ООН, Європарламенту, ПАРЄ, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, ПА НАТО, ПА ОЧЕС, урядів і парламентів країн світу.

“Посилити політико-дипломатичний тиск на державу-окупанта до повного припинення ним збройної агресії і відновлення суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаного державного кордону, продовжувати політику невизнання спроби анексії Автономної Республіки Крим та міста Севастополь”, – сказано в документі .

Також парламент просить партнерів протидіяти мілітаризації Кримського півострова; вимагати від Росії припинити агресивні дії в Чорноморському регіоні, практику перекриття для торгового судноплавства значних районів акваторії Чорного та Азовського морів під приводом військових навчань, практику блокування українських портів з використанням гібридних методів.

“Вимагати від Російської Федерації припинити спроби розширення своєї юрисдикції на ядерні об’єкти і інфраструктуру на тимчасово окупованих територіях АР Крим, використання захоплених українських підприємств оборонної промисловості та надати світовій спільноті чіткі запевнення про нерозміщення на тимчасово окупованих територіях України ядерної та іншої зброї масового знищення”, – йдеться в постанові.

Крім того, Рада просить вимагати від Росії припинити насильницьке переміщення незаконно засуджених громадян України з Криму в Росію.

Нагадаємо, не так давно синя позначка верифікованого аккаунту з’явилась у сторінки МЗС РФ в окупованому Криму.

Під назвою аккаунта зазначається, що це “офіційний twitter-акаунт представництва МЗС Росії в Сімферополі”. Twitter поставив синю галочку, яка позначає, що акаунт підтверджений.

У свою чергу Еміне Джапарова, перша заступниця міністра закордонних справ України, вимагає від соцмережі заблокувати “аккаунт МЗС РФ в Криму”.

Великий Київ у Google News

підписатися