Обшуки в Управлінні екології та природних ресурсів КМДА – ЗМІ дізнались подробиці

Автор: Big Kyiv
17:13 08.11.2022

У ЗМІ з’явились цікаві подробиці обшуків в Управлінні екології та природних ресурсів КМДА, які відбулись на початку вересня цього року.

Обшуки в Управлінні екології та природних ресурсів КМДА – ЗМІ дізнались подробиці

Про це пише видання GreenPost.

За даними видання, обшуки проходили у заступниці голови Управлінні екології та природних ресурсів КМДА Марини Тіщенкової та її колег.

Чиновникам вручили підозри про вчинення кримінального правопорушення, пов’язаного з отриманням неправомірної вигоди за видачу дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

Посилаючись на власні джерела в Офісі Генерального прокурора України, журналісти повідомили, що санкціоновані обшуки відбулися за місцями проживання та роботи фігурантів справи на території м. Києва, Київської та Вінницької областей — трьом учасникам схеми повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 3 ст. 368 КК України (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

Досудове розслідування здійснюють Головне слідче управління Національної поліції України за оперативного супроводу Департаменту забезпечення діяльності, пов’язаної з небезпечними матеріалами, за процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора.

Санкція стаття передбачає позбавлення волі на строк до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Журналісти зазначають, що Марина Тищенкова вже зашкварювалась раніше, коли була чиновницею Міндовкілля. Вона отримала рекордну кількість протоколів за вчинення низки адмінправопорушень, пов’язаних із корупцією в сфері екології.

Тоді під час пандемії завдяки діям саме цієї посадовиці було заблоковано роботу понад 50 українських підприємств, які замість того, щоби працювати та поповнювати бюджет країни в дуже складний економічний час для держави, були змушені простоювати через безпідставні відмови у видачі висновків з Оцінки впливу на довкілля“, – пише GreenPost.

У 2021 суд визнав Марину Тіщенкову винною у вчиненні адмінправопорушення, пов’язаного з корупцією, та це не призвело до усунення з посади чи якихось інших більш жорстких санкцій. Із часом Тіщенкова змінила місце роботи з міністерства на Управління екології та природних ресурсів м. Києва та по факту курувала такі самі напрямки на новій посаді, а саме — видачу Дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та Висновків з ОВД.

За словами журналістів, змінивши держустанову, чиновниця не стала на шлях виправлення – схеми все так само процвітали.

Але виявилось, що співробітники Національної поліції та Генеральної прокуратури уважно спостерігали за діями чиновниці  у вимаганні коштів за надання державних послуг, а саме за видачу дозвільних документів у сфері охорони довкілля, які за законом України є безкоштовними.

Цього разу для реалізації злочинного умислу було розроблено відповідний план із розподілом ролей, а також забезпеченням конспірації, використовуючи псевдоніми у спеціально створеному для цього каналі у месенджері Телеграм.

«Тарифна сітка» хабарів залежала від кількості джерел викидів речовин, що забруднюють довкілля, приблизно йшлося про 1000 грн за одне джерело. Для розуміння, таких джерел на підприємстві може бути і 30, і 50, математику можна порахувати самостійно. Неправомірна вигода зараховувалася на банківські картки працівників підконтрольних суб’єктів господарювання та в подальшому розподілялася між учасниками злочину.

Відомо, що механізм вимагання й отримання неправомірної вигоди був реалізований через підконтрольні організаторам схеми підприємства, а саме ТОВ «НВО «Екоальянс» та ТОВ «Центр управління відходами».

Посилаючись на відкриті бази даних, журналісти помітили зв’язок цих підприємств із Мариною Тіщенковою та начальником Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександром Возним.

Отже, за припущенням редакції, незабаром у цій кримінальній справі замайорять також і нові прізвища.

Нагадаємо, про обшуки в Управлінні екології та природних ресурсів КМДА правоохоронці повідомили на початку вересня. Як пояснив тоді керівник Управління  Олександр Возний, під час обшуків слідчих цікавили речові докази у рамках кримінального провадження, яке стосується, зокрема, зловживання службовим становищем посадовими особами управління.

Великий Київ у Google News

підписатися