Таких візитів було значно менше, ніж у 2021, коли слідчі навідувалися і до керівників управлінь, і на комунальні підприємства, і до заступників міського голови, навіть додому до самого мера Віталія Кличка. Який, зрештою, заявляв, що вбачав у таких діях зумисне перешкоджання його роботі та політичний тиск Банкової, звідки хочуть поставити свою людину.
У році, що минає, найбільш гучним був земельний скандал, коли в рамках досудового розслідування у перші дні грудня перевіряли в двох департаментах КМДА. Причина – начебто нецільове використання рекреаційних земель одного із парків Києва та зловживання владою.
Згодом, Економічна правда повідомляла, що йшлося про територію парку «Муромець», територія якого здається мерією в оренду під «Х-парк», розташований біля з’їзду з Північного моста на Труханів острів. А той, в свою чергу, надто повільно будують – не відповідно до планів реалізації проекту. В свою чергу, керівник об’єкту Юрій Зозуля запевняв, що робить все вчасно, і навіть з випередженням.
Друга ревізія у 2022 році стосувалася КП «Київзеленбуд». Причина – виконання підрядними організаціями заходів для боротьби з карантинними рослинами у 2021 році. З візитом на підприємство ДБР з’явилося наприкінці жовтня. Тут також на підприємстві заявляли, що всі засоби захисту рослин купували через Prozorro, А процедури закупівлі та укладення договору були перевірені Держаудитслужбою України, за результатами чого порушень не виявлено.
А в листопаді було вручено підозри заступниці голови Управлінні екології та природних ресурсів КМДА Марини Тіщенкової та її колегам. Причина – ймовірне отримання неправомірної вигоди за видачу дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами. Перед тим відбулися обшуки за місцем роботи та проживання представників місцевої влади.
Як і в 2021 році жоден з обшуків не мав наступного завершення у судах, також не було ситуацій, де було остаточно доведено винуватість когось із представників столичної влади із наслідком у вигляді тюремних строків або інших кар. Відтак, втрати мали репутаційний характер.
Нагадаємо, у 2023 рік українська столиця увійшла з активним та виконаним більше як на 80% бюджетом, бізнес працює, а кияни повертаються додому.