Обшук в музеї Революції Гідності. В прокуратури були підстави

18:05 20.11.2020

Вчорашній ранок в музеї Революції Гідності почався з обшуків та вилучення документів правоохоронними органами. Є підстави вважати, що кошти, виділені на зведення Музею, були розкрадені керывництвом.

Обшук в музеї Революції Гідності. В прокуратури були підстави
оренда квартири Київ

Про це заявив керівник Київської міської прокуратури Олег Кіпер.

У грудні 2018 року для реконструкції та будівництва Музею Революції були виділені кошти у сумі близько 148 млн гривень. Аванс на фірму-підрядника був перерахований негайно, а це кошти у сумі 111 млн гривень”, – розповів Олег Кіпер.

Він додав, що термін будівництва спливав у серпні 2019 року, проте будівельні роботи так і не були розпочаті.

В зв’язку з цим у липні 2020 року правоохоронними органами було відкрите кримінальне провадження, в рамках якого вони перевіряли використання бюджетних коштів, виділених на зведення музею.

За інформацією аудиторської служби, на рахунках генерального підрядника у той період зберігалося близько 10 млн гривень. Не дивно, що з’явилися підстави вважати, ніби виділені кошти були розкрадені.

Щоб з’ясувати це, 13 листопада 2020 року було проведено ряд слідчих дій, у тому числі обшуки в Музеї Революції та у генерального підрядника. На меті у правоохоронців було встановлення та вилучення усіх необхідних документів для проведення відповідних експертиз.

Однак, українське суспільство доволі неоднозначно сприйняла таке рішення з боку силовиків, оскільки слідчі дії відбулися чітко напередодні річниці початку Майдану. 

Частина громадян вважає, що обшуки в Музеї Революції Гідності – це повернення до режиму Януковича та шанс для “реваншу” проросійських сил в Україні.

Зокрема, в мережі з’явилась заява керівництва музею, в якій акцентується увага на тому, що більшість необхідних документів знаходиться у вільному доступі, тож у правоохоронців не було потреби затемна вриватись у оселю гендиректора Ігоря Пошивайла.

З боку музею та Українського інституту національної пам’яті немає жодного перешкоджання слідчим діям. Щоправда, нас здивував спосіб, у який вони відбуваються, оскільки частина з вилучених документів були у вільному доступі, а музей був готовий їх надати у відповідь на звичайний запит. Також бентежить, що слідчі обрали саме цей момент для проведення обшуків, адже вони відбулися безпосередньо перед Днем Гідності та Свободи і річницею подій на Майдані. Цим однозначно скористаються антиукраїнські сили, що намагаються дискредитувати Революцію Гідності”, – зауважує голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович.

Схожої думки притримується п’ятий президент України Петро Порошенко. Лідер “Європейської Солідарності” вважає, що чинна влада ігнорує досягнення Революції Гідності та навмисне руйнує їх, імплементуючи у правоохоронні органи тих, хто “п’ять років ховався за кордоном від українського правосуддя”.

Який ще символ реваншу краще було б підібрати для влади? А вони знайшли. Бо в Музеї Революції Гідності ранок почався із обшуків. Чому так сталося? Що вони там шукали? Бо вони бояться ідей, які надихнули український під час Революції Гідності. Вони бояться за себе і тому сховалися у Феофанії”, – вважає Порошенко. 

Тим часом, керівник Київської міської прокуратури запевнив, що українське суспільство зацікавлене у добудові Національного музею Революції Гідності, а тому правоохоронні органи не допустять розкрадання бюджетних коштів, виділених на його зведення.

Нагадаємо, що вранці, 19 листопада слідчі прийшли з обшуком у Національний музей Революції Гідності у той момент, коли там відкрили і проводили міжнародний форум.

Читайте також: “Будь-яке зло буде покаране!”. Науковці вийшли проти репресій Музею Революції Гідності 

Великий Київ у Google News

підписатися