Обіцянка-цяцянка. “Газова знижка,” яку встановив уряд, не відбулась

12:07 10.02.2021

Вартість оплати за послуги централізованого опалення збільшилася від нарахувань попереднього опалювального сезону через відсутність в цьому опалювальному сезоні так званої газової знижки, яка регламентувалася Постановою Кабінету Міністрів № 1082.

Обіцянка-цяцянка. “Газова знижка,” яку встановив уряд, не відбулась

Про це розповів директор СП “Енергозбут“ КП “Київтеплоенерго“ Костянтин Лопатін на онлайн брифінгу щодо нарахувань за опалення і гарячу воду за січень.

За його словами, тариф у Києві залишається незмінними з січня 2019 року й відповідна оплата за опалення становить 1654 грн/Гкал та за послуги гарячого водопостачання 97,89 грн/м³.

Слід розуміти, якщо порівнювати обсяг нарахувань й суму платіжки з попереднім опалювальним сезоном, то дійсно в цьому опалювальному сезоні вартість цих послуг відрізняється у більшій бік від нарахувань попереднього опалювального сезону за рахунок відсутності в цьому опалювальному сезоні так званої газової знижки, яка регламентувалася Постановою Кабінету міністрів № 1082“,

– наголосив він.

Зокрема, у січні 2020 року сумарна сума до сплати централізованого опалення була зменшена через здешевлення природного газу на 17%. В цьому січні тенденція навпаки – газ дорожчає й наразі на жаль такої знижки не передбачено.

Крім того, він пояснив, що якщо порівнювати нарахування цього опалювального сезону, то у січні 2021 року було зафіксовано тенденцію загального збільшення обсягу теплоенергії спожитого містом у порівнянні з другим.

За рахунок більш низької температури зовнішнього повітря в середньому по місту обсяг споживання теплової енергії зріс на 10%. Ми розуміємо, що десь у середньому різниця між нарахуваннями за грудень 2020 й січень 2021 відрізняються у середньому на ті ж самі 10% у бік збільшення. Саме за рахунок зниження середньомісячної температури й збільшеної потреби у теплової енергії житловими будинками“,

– роз‘яснив Лопатін.

Директор СП “Енергозбут“ КП “Київтеплоенерго“ додав, якщо повертатися до температурних показників, то грудень 2020-го середньомісячна температура мінус 0,6 °C, січень 2021 – мінус 2,5 °C.

“Таке зниження було зафіксовано протягом одного тижня в січні, коли дійсно по місту спостерігалося різке зниження температури“, – зазначив він.

Лопатін наголосив, що відповідно, за рахунок більшого січня, тариф для будинків, які не обладнані будинковими приладами обліку у січні ціна становить 43,51 грн за м² опалювальної площі.

Середня вартість послуг централізованого опалення в середньому для будинків, які обладнані будинковими приладами обліку у Києві у січні 2021 року становила 32,77 грн за м² опалювальної площі. Але це середне зважене значення, це умовно кажучи, медіанна величина. Фактичний обсяг споживання й конкретна вартість опалення у кожному конкретному будинку визначається, у першу чергу, архітектурними й інженерними особливостями будинку, наявності/відсутності індивідуального теплопункту, наявності/відсутності заходів з енергозбереження що були проведені у будинку й умовно кажучи, в тому числі, годом забудови будинку“,

– зауважив Лопатін.

Раніше, міський голова Києва Віталій Кличко заявив, що цього опалювального сезону ціна послуг на опалення та гаряче водопостачання не зміниться і мешканці багатоквартирних будинків сплачуватимуть за комунальні послуги за тарифами ще 2019 року.

Президент Володимир Зеленський доручив заступнику керівника ОП Кирилу Тимошенку провести аудит наявних тарифів на опалення, побутовий газ та користування пасажирським транспортом у Києві та в усіх областях України.

Нагадаємо, у 2019 році в Україні відбулися президентські та дострокові парламентські вибори.

Великий Київ у Google News

підписатися