Обережно, сказ! На Голосієві виявили хворобу у безпритульної кішки

Автор: Тетяна Сененко
18:54 19.05

У відділ по боротьбі зі сказом тварин столиці був доставлений труп безпритульної кішки. З’ясовано, що напередодні кішка пала, а перед тим відмовлялась від їжі, була слабка, помітили у тварини також тремор голови, порушення координації рухів.

Обережно, сказ! На Голосієві виявили хворобу у безпритульної кішки
 
Таку інформацію надало Об’єднання ветеринарної медицини в м. Києві.
 
Кішку підібрала киянка, яка регулярно підгодовує безпритульних тварин у Голосіївському районі.
 
“Лабораторні дослідження підтвердили, що тварина була хвора на сказ. Контактні люди отримують антирабічне лікування. Про встановлення захворювання на сказ повідомлено Київську міську державну адміністрацію та вживаються заходи щодо його ліквідації. Зокрема, необхідні карантинні обмеження щодо сказу на території, що визначатиметься перетином вулиць Метрологічної, Академіка Заболотного та Академіка Лебедєва у Голосіївському районі столиці”, – йдеться у повідомленні.
 
Враховуючи те, що Київ із усіх боків межує з лісопарковими зонами, які мають численні резервуари збудника сказу (лисиці, єнотовидні собаки), необхідно уважно ставитись до здоров’я власних тварин а також тих, що проживають поряд.
 
 
Профілактичні рекомендації прості – не пропускати щеплення домашнім улюбленцям. Вакцинацію тварині потрібно робити щорічно.
 
Нагадаємо, у столиці почалась програма вакцинації тварин від сказу і інших хвороб.
 
Довідково. Сказ – гостре інфекційне захворювання вірусної етіології, яке характеризується важкими ураженнями центральної нервової системи, що загрожує летальними наслідками. Єдиний спосіб врятувати хворого – призначення йому екстреної антирабічної вакцинації, бо лікування захворювання після проявів його симптомів практично неможливе. На сьогодні столичні заклади охорони здоров’я забезпечені вакциною для екстреної профілактики цього захворювання.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...