Що потрібно знати про сказ. Поради, які можуть вберегти життя

16:05 29.01.2021

Сказ – гостре інфекційне захворювання вірусної етіології, яке характеризується важкими ураженнями центральної нервової системи, що загрожує летальними наслідками. Єдиний спосіб врятувати хворого – призначення йому екстреної антирабічної вакцинації, бо лікування захворювання після проявів його симптомів практично неможливе. На сьогодні столичні заклади охорони здоров’я забезпечені вакциною для екстреної профілактики цього захворювання.

Що потрібно знати про сказ. Поради, які можуть вберегти життя
Світлодіодне освітлення

Про особливості хвороби та алгоритм отримання допомоги розповіла директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург.

Найчастіше джерелом зараження людини сказом є собаки. Якщо своєчасно не надати кваліфіковану медичну допомогу, то в 99% випадків наступає смерть. Приблизно 80% випадків сказу виникають у сільській місцевості. На жаль, вірус поки нереально знищити повністю, тому він і надалі циркулює серед диких тварин (лисиць, вовків, кажанів, скунсів та інших).

Здавалося б, у великих містах ризик менший, проте на практиці – минулого тижня було зафіксовано випадок сказу тварини у Солом’янському районі столиці. Наразі там запроваджено карантинні обмеження та проводяться антирабічні заходи”, – розповіла Валентина Гінзбург.

Медики підкреслюють, що причиною захворювання людей на сказ є пізнє звернення за медичною допомогою. У разі своєчасного звернення постраждалого до лікувального закладу проводиться екстрене щеплення. Але медичні працівники застерігають, що вакцинація з метою профілактики захворювання на сказ здійснюється не у всіх випадках, а проводиться суто після огляду фахівця лікаря-рабіолога за наявності показів.

Якщо лиха уникнути не вдалось і людина була вкушена, подряпана, або має місця ослинення від хворої тварини, їй слід негайно ретельно промити проточною водою з господарським милом з подальшою обробкою країв рани антисептичними засобами. Після цього варто невідкладно, цього ж дня, звернутися до одного з травматологічних пунктів, що працюють цілодобово в кожному районі міста.

Вже після професійної обробки рани лікар направляє постраждалого до антирабічного центру, де призначається курс антирабічного лікування (за наявності показань).

Фахівці зауважують що для профілактики сказу потрібно регулярно вакцинувати свійських тварин, а також намагатись уникати контактів із потенційно небезпечними тваринами. Особливу загрозу становлять дикі та безпритульні тварини, тож їх не слід торкатися, а підгодовувати краще на відстані. Зазначимо, що люди, які професійно контактують із дикими тваринами, обов’язково повинні бути щеплені. 

Якщо дитина потребує антирабічної допомоги, батькам варто звертатись до наступних закладів охорони здоров’я:

  • КМДКЛ № 1 (вул. Богатирська, 30);
  • КМДКЛ № 2 (просп. А. Навої, 3);
  • КМКДЛ № 7 (вул. Професора Підвисоцького, 4-Б).

А дорослим пропонується отримати допомогу у таких медзакладах столиці:

  • КДЦ Голосіївського р-ну (просп. Голосіївський, 59-А);КДЦ Деснянського р-ну (вул. Драйзера, 19);
  • КДЦ Подільського р-ну (вул. Мостицька, 9);
  • КДЦ Шевченківського р-ну (вул. Б. Хмельницького, 37, та вул. Ризька, 1);
  • КМКЛ ШМД (вул. Братиславська, 3);
  • КМКЛ № 1 (Харківське шосе, 131);
  • КМКЛ № 4 (вул. Солом’янська, 17);
  • КМКЛ № 6 (просп. Любомира Гузара, 3);
  • КМКЛ № 7 (вул. Котельникова, 95).

Нагадаємо, вчора кошеня напало на собаку та її власницю, яка живе на Осокорках. Тепер по всьому дачному масиву проводитимуть безкоштовну імунізацію тварин. 

Читайте також: На Солом’янці виявили другий за три місяці випадок сказу у тварини – на деяких вулицях ввели карантин

 

Великий Київ у Google News

підписатися