Обережно, квартиранти! Що варто знати, коли здаєте житло у столиці

Автор: Оксана Тупальська
10:05 14.01

Здати квартиру, а згодом отримати ключі від смердючої халупи – легко! Відтак власникам житла варто бути уважними, перш ніж здають свою домівку у тимчасове користування. Проговорюємо небезпечні кейси.

Обережно, квартиранти! Що варто знати, коли здаєте житло у столиці

Раніше “ВК” розповідав, що варто зробити людям, які винаймають квартиру. На черзі порадник для власників. 

Відмивала дім з клінінговою фірмою

Квартиру здали парі – хлопцеві з дівчиною. Рік мешканці жили культурно, в хаті було чисто, майно берегли. А потім – двоє непорозумілися, дівчина забрала свої речі та залишила обранця в хаті. Той завів такий бруд, що після виселення власниця ще тиждень відмивала майно, була вимушена винаймати послуги клінінгової фірми. Гроші з орендаря пішли на прибирання і покриття збитків. Заробітків нуль. 

Сусіди скаржились без кінця

Квартиру зняли молоді люди, що приїхали з арабських країн. Варили їжу, яка мала запах такий, що жителі під’їзду вважали страшним смородом. Культурний конфлікт змусив припиняти надання послуги оренди та змінювати мешканців. Спеції та запах смаженого оселедця створив конфлікт між власниками квартири та людьми, які без жодних злих намірів винаймали помешкання.  

Зробили перепланування не спитавши

Квартиранти захотіли додаткової площі, тому встановили перегородку в широкому коридорі та почали використовувати площу як житлову – там поклали матрас, стіл та дозволяли собі куриво в хаті. Після виселення власникам довелося починати ремонт. Замість заробити, понесли втрати. 

Довелося йти до суду через створений свинарник

Власниця здала квартиру середньої вартості. Коли через кілька тижнів почала телефонувати сусідка та повідомила, що в хаті загучно. Коли жінка прийшла в дім, виявила, що частину меблів потрощено, в хаті балаган, юнаки тримали в хаті пса, якого не виводили гуляти – той мочився на паркет. По всій квартирі стоять торби зі сміттям, а полотно дверей відірвано. Навіть толком зачинити було неможливо – бо поламали замок. 

Юнаки заявляли, що виселятися поки не будуть, як і платити за квартиру та заборговану комуналку. Мовляв, що той суд – договору не було, податків не платили, дивіться, щоб вас ще самих не покарали. 

Що слід зробити, щоб уникнути халепи під час здавання в оренду:

  1. Підписати договір з орендарями, вказавши кількість та стан меблів, з додаванням світлин та описання плану дій в разі пошкодження майна. Звичайний договір оренди житлового приміщення, укладений у письмовій формі з підписами сторін та за можливості свідками, має не меншу юридичну силу, ніж договір, посвідчений нотаріально. Проте важливо правильно укласти його, відобразивши всі істотні умови правовідносин. 
  2. Відвідувати час від часу квартиру та мати когось з сусідів, хто повідомить про значні порушення, як бійка, звуки, схожі на ламання меблів чи занадто гучні забави. І зробить це одразу після інциденту, а не через кілька місяців, впродовж яких квартирі завдавали руйнувань.
  3. Дізнатися заздалегідь, хто може стати членами комісії в разі необхідності фіксації пошкоджень майна – з ОСББ, ЖЕКу  тощо. 
  4. Познайомитися з квартирантами та спитати про їхні особливості. Адже вони можуть і не здогадуватися, що для вас їхнє поводження з майном може бути критичним. 
  5. По можливості дружіть з людьми, які винаймають у вас житло. Бо до майна друзів люди зазвичай ставляться краще – така психологія.  

Раніше “ВК” розповідав, що нині критично впали ціни на оренду житла в Києві, спостерігається затишшя на ринку оренди. Ситуація дещо зміниться в період більшої активності орендарів навесні 2024-го. Також підвищення середньої орендної вартості можливе в період “високого сезону” – восени.

Великий Київ у Google News

підписатися