Винаймати житло стане дорожче: на скільки зросте оренда у столиці, коли і чому

Автор: Любава Лисичкіна
22:45 10.01

Зокрема, винаймати квартиру стане дорожче із завершенням опалювального сезону й чергової тривожної зими через можливий енергетичний терор з боку росіян.

Винаймати житло стане дорожче: на скільки зросте оренда у столиці, коли і чому Фото: ілюстративне
Світлодіодне освітлення

Про це  розповіли оглядачка ринку нерухомості Вікторія Берещак та експрезидент асоціації фахівців з нерухомості Юрій Піта.
 

Експертка говорить , що нинішній ціновий спад і затишшя на ринку оренди тимчасові. Все зміниться в період більшої активності орендарів: ціни прогнозовано зростуть весною 2024-го. Також підвищення середньої орендної вартості можливе в період “високого сезону”.

“Цілком імовірно, що в 2024 році за умови, що ситуація не погіршиться, зберігатиметься тенденція до відновлення високого сезону, тож в серпні – вересні й частково в жовтні буде зростати вартість оренди в містах-мільйонниках через початок бізнес-сезону і навчального процесу”,– вважає Вікторія Берещак.

Середнє зростання цін на оренду в Києві та в містах-хабах можливе в межах 10 – 15% залежно від рівня попиту, а також від рівня реальної інфляції.

Українці  й надалі  надаватимуть перевагу квартирам з 2 до 7 поверху, якомога далі від енергетичних, критичних чи військових об’єктів. Окрім того, цьогоріч збережеться тенденція на активніше орендування дво- та трьокімнатних квартир.

Експрезидент асоціації фахівців з нерухомості Юрій Піта вважає, що Київ та Львів стануть винятковими містами, де оренда помітно зросте весною.

“Ринок оренди буде стабільним, у більшості міст України без особливих змін. Винятками стануть Київ та Львів, бо весною в цих містах може бути збільшення вартості оренди в межах 10%”, – вважає Піта.

Це пов’язано з тим, що в Київ активно переїжджають з інших областей, що зумовлено високою діловою активністю та збільшенням доходів громадян.

До слова, “ВК” писав, як заплатити гроші за оренду квартири та не залишитись на вулиці – лайфхаки.

Великий Київ у Google News

підписатися