Низька підлога, відеокамери, GPS-трекери, cистеми обліку пасажирів. Київ отримав нові трамваї

14:34 02.09

Київ щойно отримав 4 нових трамваї – три PESA та 1 трисекційний трамвай українського виробництва “ТАТРА-ЮГ”. Вони вже незабаром возитимуть киян і гостей міста. До кінця року має надійти ще 3 нових трамваї PESA .

Низька підлога, відеокамери, GPS-трекери, cистеми обліку пасажирів. Київ отримав нові трамваї

Про це повідомляє КМДА.

За словами мера Києва Віталія Кличка, цей транспорт придбали завдяки різним програмам, які втілює столиця», – зазначив Віталій Кличко.

Так, “ТАТРА-ЮГ” – це перший трисекційний трамвай із низькою підлогою з 20, що будуть закуплені за кредитні кошти від Європейського інвестиційного банку. Загалом на оновлення трамвайного парку Київ отримає 24,9 млн євро кредиту.

Кредит є частиною проекту “Міський громадський транспорт України”, спрямований на поліпшення інфраструктури громадського транспорту в українських містах, який підтримує ЄС. 

У вагоні 59 місць для сидіння, зокрема для людей з інвалідністю. Кондиціонери – в кабіні водія та в салоні. Усього трисекційний трамвай може перевозити близько 260 пасажирів.

У салоні спереду та ззаду встановлені відеокамери для фіксації дорожнього руху та салону всередині. Трамвай оснащений GPS-трекером, системою електронного квитка та системою підрахунку і обліку пасажирів. Перший трамвай “ТАТРА-ЮГ” вийде на маршрут на лівому березі. Згідно з графіком поставки, всі 20 трамваїв КП “Київпастранс” має отримати до початку 2023 року.

Польські PESA місто закуповує вже кілька років. Вони добре себе показали під час експлуатації. Процедури закупівлі здійснювались за кошти міста та через тендери. Нові трамвайні вагони довжиною понад 26 метрів, розраховані на 60 посадочних місць. Зокрема, є місця для людей з інвалідністю. Трамваї з низьким рівнем підлоги, оснащені кондиціонерами в кабіні водія та в салоні, обладнані пандусами для маломобільних пасажирів, системою відеоспостереження та системами аудіовізуального сповіщення”, – зазначив Віталій Кличко.

У салоні трамваю також встановлені відеокамери. Трамваї оснащені GPS-трекерами та системами електронного квитка, cистемами підрахунку то обліку пасажирів.

Трамвайні вагони перебуватимуть у Дарницькому депо та після налагоджувальних робіт вийдуть на маршрути.

Нові трамваї не тільки підвищать комфорт пересування жителів та гостей столиці, але й прискорять перехід до більш енергоефективного та екологічного транспорту. Всього з 2015 року місто закупило 139 нових тролейбусів, 75 трамваїв та 307 автобусів”, – додав Віталій Кличко.

Читайте також: Побачити можна тільки вночі: у Києві тестуватимуть трамвай Чернігівського автозаводу

Нагадаємо, у Києві побудують близько 3,5 км трамвайної лінії вулицями Жилянською та Саксаганського.

Великий Київ у Google News

підписатися