Новини з Костелу Святого Миколая: інспекція почала технічне обстеження

Автор: Тетяна Сененко
16:32 24.09

Відучора стартувала робота інспекції всередині костелу. Її висновки, а також подальші плани обговорювали з робочою групою, куди увійшли представники бізнесу, РКЦ, МКІП.

Новини з Костелу Святого Миколая: інспекція почала технічне обстеження

Про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко.

Наразі проводиться технічне обстеження конструкцій та стану будівлі всередині. Який вплив пожежа мала на стіни, вітражі тощо. Також формується календарний план заходів усунення наслідків пожежі.

Експерти дослідять термічний вплив на конструкції будівлі пам’ятки, на декоративні елементи скульптури, стіни, дах та вітражні конструкції. Це дуже складна багаторівнева та детальна робота. Її результатом буде проект невідкладних протиаварійних робіт з чітко встановленою остаточною сумою та ліквідація наслідків пожежі.

Це основний перший етап у процесі відновлення легендарної пам’ятки архітектури.

“Орієнтуємось отримати висновок експертизи та проектно-кошторисну документацію в середині жовтня. Після чого найближчим часом розпочнемо протиаварійні роботи. Звертаю увагу, на місці працюють досвідчені сертифіковані експерти. Їхній досвід – понад дві тисячі досліджених будівель в тому числі десятки експертиз наслідків пожеж на великих промислових та цивільних об‘єктах”, – сказав він.

За словами експертів, всередині приміщення зараз знаходитись небезпечно для здоров’я (висока концентрація сажі), тому працюють в респіраторах та зі спецобладнанням.

Як відомо, 3 вересня пізно ввечері загорівся костел святого Миколая (ВІДЕО). Загорання сталось між першим і другим поверхами та швидко розповсюдилось на покрівлю будівлі.
 
Рятувальники пожежу  загасили, але виявилося, що пошкоджено орган (ФОТО, ВІДЕО).  Причина виникнення пожежі встановлюється.

Великий Київ у Google News

підписатися