Новий штам коронавірусу “Omicron” небезпечний для молоді: висновок ВООЗ

Автор: Тетяна Сененко
23:40 28.11.2021

Всесвітня організація охорони здоров’я опублікувала 28 листопада перші відомості про характеристики нового південноафриканського штаму коронавірусу, який отримав назву «Омікрон».

Новий штам коронавірусу “Omicron” небезпечний для молоді: висновок ВООЗ

На цьому етапі основна інформація про нього надходить з Південної Африки, де він набув найбільшого поширення.

Згідно з отриманими даними, поки неясно, чи він більш заразний, ніж інші штами, і наскільки швидко поширюється. Але вже можна сказати, що вражає він переважно молодих людей, і переносять захворювання вони у легшій формі.

Про те, наскільки тяжкі наслідки перенесеного захворювання, можна буде дізнатися лише за кілька днів, а то й тижнів.

Перші свідчення також вказують на те, що існує підвищений (порівняно з попередніми штамами) ризик повторного зараження варіантом «Омікрон» серед тих, хто вже перехворів і одужав.

Водночас ВООЗ наголошує, що всі штами коронавірусу загрожують важкими ускладненнями або смертю, тому найкращий спосіб боротьби з ним – превентивна вакцинація, хоча ступінь стійкості «Омікрону» до наявних вакцин вимагає перевірки.

ВООЗ також рекомендує дотримуватися запобіжних заходів – соціальної дистанції, маскового режиму та гігієни.

Нагадаємо, американська фармацевтична компанія Moderna розробляє варіант вакцини, здатної протистояти недавно виявленому південноафриканському штаму коронавірусу “омікрон”. Для підтримки імунітету компанія пропонує використовувати бустерні дози офіційно схвалених щеплень.

Великий Київ у Google News

підписатися