Moderna взялася за нову вакцину проти штаму “Оmicron”

Автор: Тетяна Сененко
20:32 28.11.2021

Американська фармацевтична компанія Moderna розробляє варіант вакцини, здатної протистояти недавно виявленому південноафриканському штаму коронавірусу “омікрон”. Для підтримки імунітету компанія пропонує використовувати бустерні дози офіційно схвалених щеплень.

Moderna взялася за нову вакцину проти штаму “Оmicron”

Про це повідомляє прес-служба компанії Moderna.

Новий штам включає мутації, що спостерігаються в “дельта”-варіанті. При цьому комбінація його мутацій “являє собою значний потенційний ризик прискорення ослаблення природного і індукованого вакцинами імунітету”, – відзначили в компанії.

“Moderna вже вивчає в клінічних умовах два полівалентних бустера-кандидата, які були розроблені в очікуванні мутацій, подібних до тих, які виникли у варіанті “омікрон”. Перший кандидат (мРНК-1273.211) включає кілька мутацій, присутніх в штамі “омікрон”, які також були присутні в розглянутому бета-варіанті. Другий полівалентний кандидат (мРНК-1273.213) включає багато мутацій, присутніх у штамі “омікрон”, які також були присутні у варіантах “бета” і “дельта”, – йдеться в повідомленні.

Читайте також:  Коронавірус в Україні та Києві: скільки захворіли та вакцинувались за добу

Нагадаємо, дані з досліджень очікуються в найближчі тижні, уточнили в прес-службі Moderna. Згідно ВООЗ, новий варіант має здатність більш швидкого поширення.

 

Великий Київ у Google News

підписатися