Новий навчальний рік, декларації, пенсії, тарифи: які зміни очікують українців з 1 вересня

Автор: Галина Ворона
11:46 01.09.2021

З початком осені на українців очікує багато змін. Найпомітніші із них – у сфері освіти та фінансового моніторингу доходів населення. “Великий Київ” зібрав усі нововведення, які почнуть діяти і які скасували, у короткому дайджесті.

Новий навчальний рік, декларації, пенсії, тарифи: які зміни очікують українців з 1 вересня

Освіта

 З 1 вересня у садках і школах Києва почне діяти низка заборон

при “зеленому” рівні епідеміологічної безпеки:

  • проведення масових (освітніх, наукових, тематичних та інших) заходів без одягнутих усіма учасниками засобів індивідуального захисту;
  • вхід групами та масове перебування в закладі батьків;
  • індивідуальне відвідування закладів батьками та вхід і перебування у закладі освіти осіб, які не є учасниками освітнього процесу, без наявності документа, що посвідчує отримання повного курсу вакцинації або негативного результату тестування на СOVID-19, що проведене не більше як за 72 години до відвідування закладу.

у разі встановлення “жовтого” та “помаранчевого” рівнів епідемічної небезпеки:

  • відвідування закладів освіти та проведення в закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) у разі відсутності у більш як 20 відсотків персоналу закладу освіти документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації;
  • відвідування закладів, якщо на самоізоляції через контакт із особою з СOVID-19 перебуває більше як 50 відсотків дітей та персоналу закладу;
  • проведення масових заходів (вистав, свят, концертів) за участю дітей з більш ніж однієї групи (класу) та за присутності глядачів (відвідувачів);
  • відвідування закладів особами, які не є учасниками освітнього процесу;
  • вхід групами та масове перебування у закладі батьків;
  • індивідуальне відвідування закладів батьками без наявності документа, що посвідчує отримання повного курсу вакцинації або негативного результату тестування на СOVID-19, що проведене не більше як за 72 години до відвідування закладу.

у разі встановлення “червоного” рівня епідеміологічної безпеки:

відвідування закладів незалежно від форм власності, крім вихованців закладів дошкільної освіти, спеціальних закладів освіти та учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, тих, хто бере участь у атестації, а також осіб, які беруть участь у заходах з оцінювання якості освіти за умови наявності більш як у 80 відсотків персоналу закладу документа, що посвідчує отримання повного курсу вакцинації.

У разі встановлення “жовтого” та “помаранчевого” рівнів епідемічної небезпеки у закладах загальної середньої освіти/окремих класах, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, кількість здобувачів освіти в яких перевищує проектну потужність закладу/перевищує нормативи, має бути організовано у змішаному (комбінованому) форматі – як дистанційно, так і в закладі освіти із дотриманням протиепідемічних вимог.

Більш детально по темі – тут.

Читайте також: 1 вересня не для всіх. В школі Голосієва навчальний рік розпочнеться дистанційно

Нові методи оцінки знань школярів початкової школи

Для учнів 1-4 класів замінять бальну систему з цифр буквами.

Рівень результату навчання рекомендовано визначати з урахуванням динаміки його досягнення та позначати буквами – «початковий» (П), «середній» (С), «достатній» (Д), «високий» (В).

У відомстві також пропонують результати оцінювання особистісних надбань учнів у 1-4 класах   виражати вербальною оцінкою, об’єктивних результатів навчання у 1-2 класах – вербальною оцінкою, у 3-4 класах – або вербальною, або рівневою оцінкою за вибором закладу.

Більш детально по темі читайте тут.

Читайте також: З батьками та без. Як київські першачки йшли в школу – фото 

 З 1 вересня у школах буде нове меню 

Харчування дітей вирішили зробити більш корисним, збалансованими та смачним. У новому меню обмежено кількість солі та цукру, жирів рослинного і тваринного походження, соків, зменшено споживання хліба і картоплі, збільшено споживання молока та кисломолочних продуктів, м’яса, риби, круп та бобових.

Нове повноцінне 4-тижневе меню розробила робоча група з шеф-кухарем Євгеном Клопотенком та командою проекту CultFood спільно з технологами, дієтологами та представниками МОЗ України в рамках реформування системи шкільного харчування, що відбувається за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.

Нове меню складається зі 160 страв, які будуть використовуватись залежно від кратності харчування для кожного окремого закладу освіти. Раціон учнів стане більш збалансованим і різноманітним.

Нові чотирьохтижневі меню включають:

  • різноманітний раціон (страви повторюватимуться раз на 2 місяці, а не кожні 2 тижні);
  • збалансоване та корисне харчування (зменшено споживання хліба та врегульована калорійність страв);
  • 160 рецептів, серед яких – традиційні українські страви (банош, шпундри, вертута, полтавський борщ, товчанка тощо), популярні страви світової кухні (пастуший пиріг, цінабон з корицею, чилі кон карне, лобіо та інші), а також безглютенові позиції (банановий бісквіт, булочка з корицею, печиво горіхове, млинці);
  • різноманітний вибір каш (крім рисової, гречаної та вівсяної у меню додали булгур, пшоняну крупу, сочевицю та кускус).

Більш детально по темі читайте тут.

Читайте також: Ближче стали до Європи: у Києві особливим дітям надаватимуть супровід під час навчання

Декларування доходів

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, який вважається податковою амністією. З 1 вересня 2021 року по 1 вересня 2022 року українці зможуть добровільно задекларувати свої доходи.

Необхідно сплатити 5% за активи, які знаходяться на території України і 9% за ті, що зафіксовані в інших країнах. Надавати декларацію не потрібно тим, хто володіє єдиною житловою нерухомістю і тим, у кого сума заощаджень не перевищує 400 000 гривень. Також добровільна декларація не стосується людей, які отримують “білу” зарплату.

Більш детально по темі читайте тут.

Транспорт

З 1 вересня в Україну не зможуть потрапити автомобілі на придністровських номерах. В’їзд буде дозволений лише транспортним засобам з номерами, зареєстрованими відповідно до законодавства Республіки Молдова.

Більш детально – читайте тут.

Яких змін боялись, але їх поки не буде

Тарифи на електроенергію

Українці щомісяця очікували здорожчання електроенергії. З 1 вересня вартість кіловата не зміниться – 1,68 / кВт-год за весь обсяг.  Біль того, з наступного місяця домогосподарства, які споживають менше 250 кВт, платитимуть за зниженим тарифом – 1,44 грн за кВт.

Читайте також: Пенсії у Києві виявились найвищими по країні. А от Київщина відстає від столиці

Виплати пенсій готівкою

Більшість пенсіонерів отримують свої пенсії через листонош. З 1 вересня усі соціальні виплати і пенсії хотіли перевести на карткові рахунки у банках, але потім доставку пенсій готівкою додому листоношами та відділеннями Укрпошти подовжили до 2023 року.

Великий Київ у Google News

підписатися