Новий Генплан на 100 томів та розмежування Києва на зони – коли ухвалять

15:58 14.10.2020

Норми містобудування у Києві давно застаріли і вимагають коригування. Саме тому, вже розроблено новий Генплан міста, який збираються затвердити навесні наступного року. Найскладніші розділи вже готові та погоджені з відповідними міністерствами. Зокрема, документ дозволить обмежити висотність забудови у центрі, чого не передбачав чинний документ. 

Новий Генплан на 100 томів та розмежування Києва на зони  – коли ухвалять

Про це розповів начальник КО «Київгенплан» Сергій Броневицький в ефірі програми «Київ.Вголос» на «Радіо Київ – 98 FM»

Генеральний план — це документ, в розробці якого приймали участь десятки установ, інститутів, це сотні і тисячі людей… це більше 100 томів цього документу, його неможливо було розробити за півроку чи за рік… Ми сподіваємося, що затвердження Генерального плану відбудеться навесні наступного року» — повідомив чиновник.

За словами Броневицького, після Генплану буде ухвалено зонінг території: Київ розмежують на зони, в кожній із яких діятимуть окремі умови й обмеження для містобудування за принципом сумісності нового будівництва з уже наявними спорудами.

Зонінг вже фактично розроблено, і для кожного кварталу, району є чіткі параметри забудови — в тому числі висотність. Після прийняття цих документів вони стануть містобудівною “конституцією”» — заявив Броневицький.

Також він додав, що через недосконалість чинної містобудівної документації, Києву усе ще загрожують нові будівництва в історичному центрі.

На сьогодні містобудівна документація — по-перше, вона давно застаріла морально. Проблема ще в тому, що в діючому Генплані немає обмежень щодо висотності забудови центра — саме це дало можливість попередні роки забудувати певною мірою центр Києва висотними об’єктами» — додав Броневицький.

За словами чиновника, прикладів зловживань у Києві можна знайти десятки — є об’єкти навіть по 47 поверхів в історичному центрі міста. При цьому він не виключив, що коли об’єкти-порушники вичерпають свій ресурс, їх можуть розібрати або переробити — але на це знадобляться десятки років.

Як повідомлялося раніше, мерію просять відхилити новий Генплан Києва – причини.

Читайте також: Майбутнє півдня та заходу Києва: генплани і реалії-2040

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин