Новий алгоритм виклику швидкої: за яких умов приїде, а за яких – ні

17:45 16.12.2020

Уряд підтримав рішення про запровадження додаткових критеріїв виклику швидкої за пріоритетністю надання медичної допомоги. Залежно від стану пацієнта звернення до швидкої розділятимуться на критичні, екстрені, неекстрені та непрофільні.

Новий алгоритм виклику швидкої: за яких умов приїде, а за яких – ні

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

За його словами, це дасть можливість знизити рівень смертності, адже встановлюється пріоритет для пацієнтів із критичним станом.

Норматив прибуття медичних бригад у такому випадку має становити 10 хвилин із моменту надходження звернення до диспетчера.

Раніше МОЗ оприлюднило повний перелік категорій для виклику:

  1. Критичний стан — це такий стан який вимагає негайного реагування, негайного втручання, по-суті реанімаційних заходів. Наприклад, при ознаках клінічної смерті, обструкції дихальних шляхів, виникненню полі травми. Ця категорія відрізняється і визначається високими показниками смертності.
  2. Екстрений виклик. До нього відносяться потенційно серйозні стани, що можуть вимагати такої швидкої оцінки, невідкладної допомоги на місці або невідкладного транспортування. Показники смертності тут дещо нижчі, але небезпека для життя і здоров’я залишається критичною.
  3. Не екстрені — стани, які не несуть за собою загрозу для життя та здоров’я пацієнта, але мова йде про необхідність надання медичної допомоги при, наприклад, загостренні хронічних захворювань. Показники смертності низькі або нульові.
  4. Непрофільні виклики. У цьому випадку реагування відбувається без виїзду бригади і пацієнт може отримати консультацію телефоном.

Нагадаємо, МОЗ готує для українців кілька онлайн-сервісів. Коли вони стануть доступні.

Великий Київ у Google News

підписатися