Як розповіла на своїй Facebook-сторінці авторка проєкту “Шукай” Юлія Бевзенко, ця скульптурка присвячена українським меценатам-цукрозаводчикам, які долучилися до розбудови Києва на початку ХХ століття.
Це 39-та мініскульптурка у рамках проєкту Юлії Бевзенко “Шукай!”, що розповідає історію Києва.
“Цукровий бурячок” — це присвята українським меценатам кінця ХІХ – початку ХХ століть. Вони займалися цукровим виробництвом, а прибуток від нього вкладали у розбудову українських міст, зокрема Києва.
За традицією ми вигадуємо для кожної мініскульптурки особливу прикмету. Цього разу вона звучить так: “Мене потри — свій внесок зроби”. Адже кожен із нас меценат. І кожен може вплинути на те, як виглядає Київ сьогодні та як місто розвиватиметься завтра”, — розповідає Юлія Бевзенко.
“Бурячок” також має традиційну табличку з QR-кодом, за допомогою якого можна дізнатися про символи столиці.
Київський політехнічний інститут був заснований 1898 року і збудований на “цукрові гроші” київських меценатів. У 2023-му заклад відзначає 125-річчя.
Мініскульптурку “Цукровий бурячок” створив Юрій Білявський. Кожен може відшукати її за адресою: Берестейський проспект, 37 (колишній проспект Перемоги), дворик першого корпусу КПІ, Музейна площа, на фасаді ліворуч від вікна.
Читайте також: Скажи “паляниця!”. У Києві з’явилась нова бронзова мініскульптурка “Шукай”
Нагадаємо, бронзовий бурячок поповнив серіюсерію мініскульптурок “Шукай”, присвячених символам Києва. Їх наразі вже 39: Паляниця, Котлета по-київськи, Київський каштан, Серце Амосова, Гривна, одразу 5 мініатюр, що розповідають історії меценатів Києва. Після повномасштабного вторгнення була встановлена скульптурка Привида Києва.