Мене торкнись – перемогу наблизь. У Києві відкрили мініскульптурку на честь Привида Києва

Автор: Галина Ворона
14:38 21.06

У столиці встановили чергову мініскульптурку проєкту “Шукай”, присвячену Привидові Києва. Прикмета скульптурки: Мене торкнись – перемогу наблизь. Знайти її можна на фасаді будівні по вул. Богдана Хмельницького, 56А.

Мене торкнись – перемогу наблизь. У Києві відкрили мініскульптурку на честь Привида Києва

Про це розповіла координаторка проєкту Юлія Бевзенко. 

За її словами, ідея зробити таку скульптурку виникла в перші дні вторгнення російських окупаційних військ, коли з’явилася інформація про українського військового льотчика-аса.

Пізніше стало відомо, що це збірний образ бійців 40-ї бригади тактичної авіації, які боронять небо над столицею та Київською областю.

 

Коли я прочитала про Привида Києва, написала в соцмережах, що після перемоги ми обов’язково маємо присвятити йому мініскульптурку. Це такий важливий образ для нас, українців. Він дає надію і почуття захищеності, адже над нашими головами є сміливі і такі вправні воїни. Зрештою вирішила не зволікати, а встановлювати скульптурку Привида якомога швидше”, – ділиться Юлія Бевзенко.

Мініатюру створила скульпторка Анна Роздорожнюк із Хмельницького.  Меценат скульптурки: родина Босенків.

Отже, від сьогодні в Києві вже є 37 бронзових мініскульптурок проєкту “Шукай!”. Раніше відкрили котлету по-київськи, серце Амосова, велотрек, пальму, київську гривну, годинник Брульона та інші. Кожну скульптурку відвідують біля 5 тисяч людей на рік. Створені туристичні маршрути, якими кияни і гості міста гуляють і шукають мініатюри.

Читайте також: Японська манга про Привида Києва вийде українською

Нагадаємо, інсталяція з квітів “Привид Києва” потрапила до реєстру рекордів.

Великий Київ у Google News

підписатися