Нові штрафи за порушення ПДР: де перевірити та оплатити

Автор: Марія Супрун
20:41 17.03

Сьогодні, 17 березня, в дію вступили нові підвищені штрафи за порушення ПДР. Сподіваємось, вам не знадобиться, але все ж нагадаємо, де можна дізнатись про свої штрафи та як оплатити.

Нові штрафи за порушення ПДР: де перевірити та оплатити

Про наявність штрафів, в тому числі з камер автофіксації, можна дізнатись в електронному кабінеті водія, додатку “Дія” або офіційному додатку МВС “Штрафи ПДР”. Тепер докладніше.

1. Електронний кабінет водія

Електронний кабінет водія на сайті МВС – зручний спосіб пошуку інформації про свої штрафи. Для роботи з ним є зручна інструкція. Зайти в систему можна за допомогою електронного підпису, BankID або MobileID. Тут ви зможете як перевірити штрафи, так і оплатити їх.

 2. Мобільний додаток “Дія”

Якщо ви матимете додаток “Дія” на телефоні чи зареєструєтесь в електронному кабінеті водія, то повідомлення про штрафи за порушення ПДР приходитимуть вам у вигляді повідомлення на телефон. Для відображення штрафів у застосунку знадобиться лише водійське посвідчення чи техпаспорт.

Аби сплатити штраф за порушення правил дорожнього руху достатньо відкрити додаток, перейти у графу “Послуги” та вибрати там розділ “Штрафи за порушення ПДР”. Далі, залишилось вибрати лише спосіб оплати.

3. Мобільний додаток “Штрафи ПДР”

За допомогою додатку МВС “Штрафи ПДР” можна легко виконати пошук постанов, оформлених на транспортний засіб, а також оформити підписку на отримання повідомлень про винесення нових постанов. Крім того, тут можна зразу оплатити штраф при його наявності.

Розроблено також телеграм-бот “Штрафи ПДР”. За допомогою бота так само можна оформити підписку на транспортний засіб та сплатити штраф з використанням банківської картки.

Зазначимо, що функціонали з пошуку та оплати штрафів є також у Приват24 та monobank.

Нагадаємо, з 1 червня 2020 року в Україні розпочала роботу система автоматичної фотовідеофіксації порушень дорожнього руху. 

Також, з сьогоднішнього дня, 17 березня 2021 року, вступили в дію нові підвищенні штрафи за порушення ПДР, зокрема за кермування у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. Крім підвищення штрафів, закон передбачає нові санкції – адміністративний арешт та оплатне вилучення транспортного засобу. 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...