Нові правила отримання житлових субсидій

12:55 21.05

Відтепер субсидії на оплату житлово-комунальних послуг надаються лише у грошовій формі. Усі, хто отримував раніше житлову субсидію, повинні звернутися до органів соціального захисту населення з відповідними заявами та подати декларацію про доходи.

Нові правила отримання житлових субсидій

Про це повідомили в Департаменті соціальної політики. Усі зміни передбачені Програмою житлових субсидій згідно Постанови КМУ № 420, Наказу Мінсоцполітики № 242.

Якщо раніше, за відсутності змін майнового стану отримувача, субсидія призначалася на наступний опалювальний період автоматично, то нині Мінсоцполітики дає 5 місяців для переоформлення житлової субсидії. При цьому, незалежно від місяця подачі заяви, субсидія буде призначена за всі 5 місяців, з травнем включно. 

Для переоформлення житлової субсидії отримувач може скористатися одним зі шляхів:

  • звернутися безпосередньо до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій;
  • надіслати заповнені бланки поштою на адресу органу соціального захисту населення;
  • скористатися електронним сервісом, який розміщено на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики.

Бланки Заяви та Декларації можна також роздрукувати з сайту Мінсоцполітики для надання у паперовій формі особисто або надсилання поштою до органів соціального захисту населення.

Що стосується призначення субсидії на підставі рішень комісій, утворених органами місцевої влади та органами місцевого самоврядування, то з урахуванням внесених змін, понад 98% випадків, що раніше розглядалися комісіями, відтепер будуть призначатися органами соціального захисту населення самостійно на підставі наданих громадянами документів.

Таким чином, усім домогосподарствам, які отримували субсидію за рішенням зазначених комісій, субсидія буде призначена на наступний період безпосередньо органами соціального захисту населення. При цьому строк розгляду документів у таких випадках скорочується утричі з 30 до 10 днів.

Департамент соціальної політики КМДА закликав всіх отримувачів житлових субсидій не панікувати та не створювати черг до органів соціального захисту: часу на подачу документів достатньо, поважайте один одного, дотримуйтесь маскового режиму і безпечної дистанції.

Нагадаємо, “драконівську” процедуру переоформлення субсидій спростили – подробиці.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...