Нові офіси. 5 трендів після корона-кризи

17:41 08.05.2020

Ми сумуємо за подорожами, але не за громадським транспортом. Сумуємо за співробітниками, але ненавидимо виснажливі відеодзвінки. Як виглядатиме наше робоче майбутнє та чи знайдеться усім цим протиріччям компроміс?

Нові офіси. 5 трендів після корона-кризи

Про майбутнє робочих місць розповідає Дейв Кук, доктор філософських наук з факультету антропології в Університетському коледжі Лондона.

1. Доїзд на роботу зміниться назавжди. 

Ми можему сумувати за спілкуванням із співробітниками в офісі, але не за маршрутками, якими ми туди їдимо. 

До локдауну, який жителі Великої Британії тратили на доїзд з дому на роботу і назад становив понад рік. Люди свідчать, що працювати з дому два дні на тиждень – це ідеальний сценарій.

2. Із поганим етикетом в електронних листах не миритимуться.

Робоча комунікація трансформується та електронні листи – один із ключових моментів. 

Дослідження показали, що надсилати листи в неробочі години вважається не лише ознакою поганого етикету, а й створює культуру примусу на роботі, що вимагає у людей бути доступними 24/7. 

Багато хто починає розуміти, що гнучкий графік потрібен людям у зв’язку з їх пуклувальними обов’язками. Локдаун створив нове розуміння гнучкості, але воно не повинне переходити у розрахунок, що людина буде доступна цілодобово. 

3. Відеодзвінки будуть обмежені.

Звісно, дзвінки через Zoom залишаться частиною нашого життя, але зміниться те, як ми їх використовуємо. 

Дослідження свідчать, що відео-дзвінки більш виснажливі, ніж зустрічі в реальному часі. 

Втім, навіть попри те, що відео-дзвінки чудово підходять для зустрічей, зовсім не обов’язково використовувати їх для всіх наших комунікацій. 

Науковці стверджують, що велика кількість людей повертаються назад до телефонних дзвінків, які створюють відчуття спонтанності та проходять більш невимушено. 

4. Виникатиме більше коворкінгів.

До пандемії  коронавірусу планувалось що по всьому світу стане на 40% більше коворкінгів. 

Парадокс віддаленої роботи полягає в тому, що людям необхідна гнучкість, але вони знають, що знаходитись серед людей підвищує продуктивість. 

Результати одного з досліджень стверджують, що людям потрібна фізична близькість, що виливається у можливість просто працювати поруч. 

Коворкинг Киев: 25 самых популярных коворкингов Киева, где ...

З цих причин у 2017 році компанія IBM (International Business Machines) повернула працівників в офіси, хоча в 2014 році випустила документ про підтримку віддаленої роботи. 

5. Чи станемо ми частково-зайнятими цифровими кочівниками? 

Цифрові кочівники – це віддалені працівники, що постять в instagram сторіс з різних екзотичних локацій. Зараз такий спосіб життя може здаватися нам нереалістичним і, можливо, навіть не етичним. 

Втім, велика кількість робітників, яким нормально платять, застрягли в маленьких квартирах в Нью-Йорку, Лондоні та Парижі. Вони мріють вирватись з локдауну. 

me-beach-laptop-drink-working-by-the-sea - Stray Curls

Про це згадував і директор Ryanair у своєму інтерв’ю для Forbes. Він зазначав, що “багато людей по всій північній Європі були зачинені у квартирах. Вони всі захочуть у відпустку до того, як їх дітям треба буде іти в школу”. 

Можливо саме ці люди і стануть першим поколінням цифрових кочівників.

Повне інтерв’ю читайте тут: Скільки коштуватимуть квитки. Інтерв’ю з директором Ryanair

 

Великий Київ у Google News

підписатися